Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte
Parādīt izvēlni
Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte

Ēnu dienā vidusskolēni RTU zinātniekus ēno gan Šveicē, gan Latvijā

12. februāris, 2019
.
.
Pieci vidusskolēni devās uz Šveici, Ženēvu, lai Ēnu dienā iepazītos ar RTU zinātnieku darbu Eiropas Kodolpētniecības centrā (CERN). Foto – Artis Mihailovs, RTU

Otrdien, 12. februārī, pieci vidusskolēni Rīgas lidostā māja ardievas pavadītājiem pirms došanās uz Šveici, Eiropas Kodolpētniecības centru (CERN), lai Ēnu dienā, 13. februārī, iepazītos ar Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) zinātnieku darbu pasaules galvenajā daļiņu fizikas izpētes centrā. Pārējie jaunieši, kuri pieteikušies «ēnot» RTU zinātniekus un darbiniekus, Ēnu dienā apmeklēs laboratorijas RTU studentu pilsētiņā Ķīpsalā un citviet Rīgā un reģionos, kur atrodas RTU fakultātes un filiāles.  

Uz Ženēvu «ēnot» CERN zinātnisko līdzstrādnieku, RTU Augstas enerģijas daļiņu fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju centra direktoru profesoru Tomu Torimu un RTU doktorantu Artūru Ivanovu devās Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas skolniece Paula Niedinga, Liepājas Raiņa 6. vidusskolas skolniece Ilze Baumgarte, Daugavpils Krievu vidusskolas-liceja skolniece Valentīna Elizabete Dzjumane, Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas skolnieks Kārlis Baldonis un Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas skolnieks Aleksandrs Graņicins. Viņiem iespēju ēnot RTU zinātniekus CERN nodrošina SIA «DATI Group», AS «SAF Tehnika», SIA «Primekss» un SIA «Baltic Scientific Instruments», apmaksājot skolēnu ceļa un viesnīcas izdevumus.

RTU zinātniekiem un darbiniekiem Rīgā un Latvijas reģionos Ēnu dienā seko aptuveni 180 skolēni, kuri iepazīstas ar zinātnieku ikdienas darbu un inženierzinātņu izaicinājumiem.

RTU zinātnieku ēnām, kurām sirdij tuva ķīmija, ir iespēja uzzināt, kāds saulesbrillēm sakars ar fotohromismu, kā arī pašiem sintezēt nanodaļiņas un testēt audumu mehāniskās īpašības. Mehānikas un elektronikas interesenti var izpētīt, kā RTU zinātnieku radītās viedās zeķes palīdz trenēties sportistiem, iepazīties ar ierīcēm, ko ārsti izmanto diagnostikai  un terapijai, pamēģināt izmērīt savu elektrokardiogrammu, kā arī piedalīties viedā tekstila pētījumos. Savukārt jaunieši, kuri interesējas par enerģētiku un elektrotehniku, var veikt vienkāršus aprēķinus, lai vēlāk izgatavotu kādu elektronikas iekārtu, ko paši arī var analizēt laboratorijas apstākļos. 

Ēnu diena ir pasaulē atzīta «Junior Achievement» karjeras izglītības programma 1.–12. klases skolēniem, lai iepazīstinātu jauniešus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, palīdzot jau laikus izvēlēties profesiju un sagatavoties darba tirgum.

Ēnu dienā skolēni apmeklē kādu darba vietu, vērojot sev interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu.

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

12. februāris, 2019 plkst. 17:28

Līdzīgi raksti

Jaunumi