RTU un LNT kopprojekta otrais sižets – par dzeramā ūdens pētījumiem

14. oktobris, 2010
.
.

«RTU izstrādātā metode ūdens cauruļu tīrīšanā ir viena no labākajām, kas Latvijā pašreiz ir pieejama,» šāda atziņa izskanējusi LNT raidījuma «Tautas balss» 13. oktobra sižetā par RTU dzeramā ūdens pētījumiem.

14.10.2010.

{denvideo http://www.youtube.com/watch?v=rNxF-SwHPhM}

13. oktobrī LNT translēja RTU un LNT inovācijām veltītā kopprojekta otro sižetu, kurā stāstīja par RTU Būvniecības fakultātes Ūdens pētniecības laboratorijas dzeramā ūdens pētījumiem.

Raidījumā tika aplūkots viens RTU dzeramā ūdens pētījumu aspekts – par RTU izstrādāto matemātisko modeli, ar kura palīdzību iespējams konstatēt problēmas ūdensvadā, kā arī par RTU izstrādātu ūdens cauruļu skalošanas metodi, kas tikusi izmantota Ādažu ūdensvada tīrīšanai.

Kā sižetā atzīst SIA «Ādažu ūdens» tehniskais direktors Jānis Neilands: «Metode, ko mums piedāvā RTU, ir pievilcīga ar to, ka tā ir salīdzinoši lēta, salīdzinoši vienkārša un neprasa nekādas ķimikālijas – pēc attīrīšanas procesa nepastāv nekāds risks, ka patērētājs varētu ciest no ķimikālijām u. tml. Šī metode, manuprāt, ir viena no labākajām, kas Latvijā pašreiz ir pieejama.»

Būvniecības fakultātes Ūdens tehnoloģijas un inženierijas katedras profesora Tāļa Juhnas vadībā veiktie Rīgas dzeramā ūdens kvalitātes pētījumi jau iepriekš izpelnījušies ne vien pasaules zinātnieku, bet arī Latvijas žurnālistu uzmanību.

Jau ziņots, ka, sākot ar 6. oktobri, katru trešdienu plkst. 19.15 LNT raidījuma «Tautas balss» laikā pus gada garumā tiks demonstrēti sižeti par RTU zinātnieku radītajām inovācijām. 

RTU un LNT kopprojekts izveidots ar mērķi veicināt zinātnes veiksmes stāstu iekļaušanu mediju dienaskārtībā un tādējādi sekmēt Latvijas zinātnieku un vietējo uzņēmēju sadarbību, kā arī piedāvāt sabiedrībai neparastus sižetus par zinātnieku atklājumiem.

 20. oktobra raidījumā demonstrēs RTU izgudrotu viedabģērbu, ar kura palīdzību iespējama cilvēka kustību enerģijas akumulēšana un tālāka izmantošana.

RTU Informācijas centrs

Kopīgot rakstu

Universitāte

Informācija par rakstu

Publikācijas datums

14. oktobris, 2010 plkst. 15:52

Līdzīgi raksti

Ziņas

_