RTU iestājas SAP Universitāšu alianses programmā

11. maijs, 2010

Trešdien, 12. maijā, Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) kļuvusi par Baltijā pirmo SAP Universitāšu alianses programmas partneri, nodrošinot RTU studentiem un mācībspēkiem iespēju strādāt ar pasaulē modernākajām tehnoloģijām – sniedzot pieeju SAP Universitāšu kompetences centros izvietotiem SAP demonstrācijas risinājumiem.

12.05.2010.  Skatīt galeriju

sap_ligums_0031.jpgKā, parakstot sadarbības līgumu, atzina  SAP Universitāšu alianses Eiropas, Vidējo Austrumu un Āfrikas reģiona direktors Heino Šrēders (Heino Schrader), SAP priecājas uzņemt RTU to 800 universitāšu vidū, kas visā pasaulē jau darbojas SAP universitāšu alianses programmā. Vēl nozīmīgāks gan Latvijai, gan visam Baltijas reģionam šis fakts ir arī tāpēc, ka RTU ir kļuvusi par Baltijā pirmo SAP Universitāšu alianses programmas partneri.

Projektu RTU īstenos sadarbībā ar uzņēmumu SAP. Projekta sadarbības partneris ir arī uzņēmums Accenture Latvia, kas nodrošina gan finansiālu atbalstu risinājumu izvietošanai, gan arī ekspertu zināšanas projekta īstenošanai.

«Sadarbība ar universitātēm ir labākais veids, kā veicināt nākotnes biznesa un informācijas tehnoloģiju attīstību. Arī Accenture Latvia, iesaistoties šajā projektā, grib radīt vidi, kurā studējot Latvijas un Baltijas jaunieši paplašinātu iespējas, uzlabotu zināšanas un kļūtu konkurētspējīgāki globālā mērogā,» atzina Accenture Latvia direktors Maksims Jegorovs.

SAP programmatūras iespējas ir ļoti plašas, tāpēc to integrēšanai RTU studiju programmās notiks pakāpeniski, veicot nepieciešamos priekšdarbus metodisko materiālu sagatavošanā un mācībspēku apmācībā. Plānots, ka sākotnēji SAP programmatūras izmantošana tiks iekļauta jau esošajās RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes studiju programmās, savukārt, sākot ar 2010. gada rudens semestri, SAP programmatūras kursi tiks piedāvāti RTU studentiem arī kā atsevišķi brīvās izvēles priekšmeti. Tālākā nākotnē, iespējams, tiks veidotas arī atsevišķas studiju programmas. SAP programmatūra plaši tiks izmantota arī zinātniskajā darbā.

«Informācijas tehnoloģijas prakse bieži apsteidz teoriju, tāpēc studiju procesā ir ļoti svarīgi izmantot jaunākās tehnoloģijas, ko RTU nodrošinās SAP universitāšu alianses programma. RTU studenti būs daudz konkurētspējīgāki globālajā darba tirgū, jo uzņēmumi SAP un Accenture Latvia viņiem sniegs iespēju padziļināt zināšanas un gūt iemaņas sarežģītu uzņēmuma sistēmu izstrādē, modificēšanā, ieviešanā un integrēšanā, kā arī apgūt šādu sistēmu funkcionālās iespējas,» atzīst RTU Informācijas tehnoloģijas institūta profesors Jānis Grabis.

SAP Universitāšu alianses programma (SAP University Alliances program) ir globāla programma, kas augstākās izglītības iestādes visā pasaulē nodrošina ar tiesībām izmantot SAP programmatūru, mācību materiāliem, tehnisko dokumentāciju un citiem resursiem, kas nepieciešami, lai studenti varētu apgūt augsta līmeņa biznesa programmatūras izstrādi un integrētu informācijas tehnoloģijas risinājumu izmantošanu uzņēmumu vadībā un biznesa procesu īstenošanā.

RTU Informācijas centrs

11. maijs, 2010 plkst. 17:34