RTU Ēnu dienā darbojas «ēnas»

17. februāris, 2010
.
.

Vislielākajā un atzītākajā skolēnu karjeras izvēles pasākumā – Ēnu dienā – trešdien, 17. februārī, RTU darbojas vairākas «ēnas»: skolēni izvēlējušies sekot līdzi RTU rektora, kanclera, Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes dekāna un Informācijas tehnoloģijas dienesta darbinieku ikdienai.

17.02.2010.  Skatīt galeriju  

Par RTU rektora akadēmiķa Ivara Knēta «ēnu» ir kļuvusi Rīgas Centrahumanitārās ģimnāzijas 12. klases skolniece Gundega Ēlerte. Gundega jauplkst. 9 kopā ar rektoru piedalījās laikraksta «Dienas Bizness»intervijā, kuru aicināja sniegt žurnāliste Signe Knipše un viņas ēna –Rīgas Valsts tehnikuma audzēkne Agija Andrijauska.

Par RTU kanclera Ingara Eriņa «ēnām» ir kļuvuši Rīgas pilsētas3. ģimnāzijas 10f. klases skolniece Agita Tarvida un Rīgas pilsētas2. ģimnāzijas 12a. klases skolnieks Armands Logins.

Par RTU Informācijas tehnoloģijas lietotāju atbalsta centrapārstāvju Lindas Bajarunes, Zanes Circānes un Līgas Grunšteinas ēnukļuvis Rīgas Valsts tehnikuma audzēknis Normunds Pauders. Savukārt pardatortīklu administratora Gunta Lazdāna ēnu kļuvis Maksims Soldatjonoksno Daugavpils 15. vidusskolas.

Savukārt Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes dekānam UģimBratuškinam būs divas «ēnas» – viena no viņām būs Lizuma vidusskolasskolniece Dace Jaunbērziņa.

Kā pastāstīja RTU kanclera I. Eriņa «ēna» Agita Tarvida, viņa savasstudijas plāno saistīt ar finanšu sfēru, iepazīstoties ar kancleradarba specifiku, viņa ir sapratusi, ka nākotnē būs daudz jāmācās, laipārvaldītu visus finanšu instrumentus. Salīdzinot iepriekšējo Ēnudienu, kura pavadīta «Lattelekom», iepazīstot telefonu centrāles darbu,viņu tomēr vairāk interesē RTU finanšu sektora darbība.

Rektors I. Knēts atzina, ka šāda Ēnu diena gan skolēniem, ganuniversitātei ir ļoti nepieciešama, sevišķi, ja «ēnas» pēcuniversitātes apmeklējuma dalās pieredzē ar saviem skolasbiedriem unpastāsta viņiem par iespējām, kuras RTU piedāvā. Ēnu diena līdzināsAtvērto durvju dienai: jebkura iepazīšanās ar potenciālo studiju vietuir lietderīga.

«Projekta ideju vērtēju pozitīvi, jo vidusskolēniem tā ir lieliska iespēja iepazīties ar viņus interesējošo sfēru profesionāļu viedokļiem un noskaidrot, kādas ir darba iespējas izvēlētajā profesijā u. tml.  Jautājumi, ko man uzdeva manas «ēnas», liecināja tieši par to, ka visvairāk skolēnus interesē tieši šīs profesijas nākotnes perspektīvas un finanšu jomas specifika. Diskusijas rezultātā viņi ieguva priekšstatu par finanšu menedžmenta lomu un funkcijām,» pastāstīja RTU kanclers Ingars Eriņš.

Ēnu dienu Latvijā rīko biznesa izglītības biedrība JuniorAchievement – Latvija (JAL) sadarbībā ar SEB banku. Ēnu diena šogadpulcē vairākus tūkstošus skolēnu, kuri «ēno» savas sapņu profesijaspārstāvjus. Ēnu dienas galvenie uzdevumi ir paplašināt skolēnuredzesloku un izpratni par nepieciešamajām zināšanām un prasmēm, kasjāapgūst, lai varētu sevi pilnvērtīgi realizēt iecerētajā nākotnesprofesijā.

RTU Informācijas centrs

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Publikācijas datums

17. februāris, 2010 plkst. 11:06

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi