RTU aicina piedalīties starptautiskajā izgudrojumu un inovāciju izstādē «Minox 2014»

30. jūlijs, 2014
.
.

Ar mērķi popularizēt radošu darbību Latvijas sabiedrībā, kā arī veicināt izgudrojumu komercializāciju un ieviešanu tautsaimniecībā jaunieši, izgudrotāji, zinātnieki un uzņēmumi aicināti piedalīties starptautiskajā izgudrojumu un inovāciju izstādē «Minox 2014». Tā būs galvenais Latvijas Izgudrotāju dienas pasākums, ko organizē biedrība «CONNECT Latvija» un Latvijas Izgudrotāju biedrība (LIB).

Pieteikšanās notiek interneta vietnē izgudrotāju diena.Piesakoties līdz 1. augustam dalība – bezmaksas, līdz 10. septembrim – 10 EUR, bet līdz 30. septembrim – 30 EUR. Jauniešiem  līdz 25 gadiem – bezmaksas.

Izstāde notiks 10. un 11. oktobrī Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Lielajā aulā Rīgā, Kaļķu ielā 1. Izstādes dalībniekiem uzskatāmi jādemonstrē savu izgudrojumu reprezentējošs plakāts, video, makets, funkcionējošs modelis, prototips vai paraugs.

Izstādes dalībnieki varēs ne vien prezentēt savu izgudrojumu, bet arī piedalīties ar to konkursā un iegūt oriģinālās «Minox» fotokameras kopiju, tikties ar Latvijas uzņēmējiem,  kā arī apmeklēt «AHHAA» zinātnes centru (Tartu, Igaunijā).

«Piedalīšanās izstādē paver iespējas jaunajiem izgudrotājiem apliecināt radošumu un zināšanas, turklāt tas ir viens no efektīvākajiem veidiem sava izgudrojuma komercializēšanā. Izstāde ir kā medības, kurās savam izgudrojumam piesaistīt uzņēmēju interesi sadarboties ilgtermiņā un ieviest to tautsaimniecībā,» saka RTU Būvniecības fakultātes vadošais pētnieks, 100 izgudrojumu autors un ilggadējs izstādes dalībnieks Videvuds-Ārijs Lapsa.

Riska kapitāla uzņēmuma «ZGI Capital» investīciju direktors Rūdolfs Krese, kurš izstādē darbojies kā komunikātors starp uzņēmējiem un izgudrotājiem, uzsver, ka izstāde ir abu pušu ieguvums. Tā ļauj iepazīties ar inovācijām zinātnē, rosina meklēt veidus, kā izgudrojumam atrast praktisku pielietojumu, tā veicinot Latvijas ekonomisko izaugsmi.

Popularizējot izgudrojumus, izstādes laikā notiks arī koka auto un saules mašīnu sacensības, filmu programma u.c. Papildu informācija pieejama pa tālr. 29100252, rakstot uz e-pastu vai mājaslapā.

Izgudrotāju diena Latvijā tiek atzīmēta 6. oktobrī. Šī diena Latvijas vēsturē ir ievērojama ar to, ka 1936. gada 6. oktobrī Latvijas izcilais izgudrotājs Valters Caps noslēdza līgumu ar Valsts elektronisko fabriku (VEF) par miniatūrās spiegu fotokameras «Minox» komercializāciju.

RTU Komunikācijas nodaļa

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Publikācijas datums

30. jūlijs, 2014 plkst. 11:11

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi