Notiks «ScienceRocks» diskusija par lidošanu, inženieriem un viņu sapņiem

17. aprīlis, 2013

Diskusiju cikla «ScienceRocks» rīkotāji aicina uz sarunu par aeronautiku «Sapņot vai lidot?», kas notiks 24. aprīlī plkst. 18 Latvijas 1. Rokkafejnīcā, Mārstaļu ielā 2/4. Sarunā ar aviācijas jomā strādājošajiem ekspertiem un Transporta un mašīnzinību fakultātes Aeronautikas institūta mācībspēkiem uzzināsim avioinženiera un pilota profesiju noslēpumus, kā arī vairāk par to, ko aviācijas studenti apgūst RTU.

Nav tāda cilvēka, kurš ne reizi nebūtu sapņojis par pacelšanos debesīs, tomēr šo iespēju panākt reālajā dzīvē nebūt nav vienkārši – ir krietni jāpiestrādā. Mūsdienu lidaparāti ir sarežģītas ierīces, to vadības apguvei profesionāļiem nākas veltīt ievērojamu laikuun darbu, milzīgi resursi tiek ieguldīti arī lidaparātu izstrādē un būvē, šajā procesā ir iesaistīts liels inženieru skaits, kuru sadarbībaijābūt precīzi koordinētai.

Diskusijā meklēsim atbildes uz jautājumiem – kā kļūt par aviatoru, kādas īpašības ir būtiskas ar aviāciju saistītās profesijās, ko studentiem šajā jomā piedāvā RTU mācību programmas u. c.

Dažādu viedokļu paušanai sarunā piedalīties aicināti RTU Aeronautikas institūta mācībspēki, studenti, kāarī inženieri un vairākas interesantas personības, kuras apguvušas pilota iemaņas un veiksmīgi strādā aviācijas jomā.

Aicinām piedalīties RTU un citu augstskolu studentus, absolventus, skolēnus un citus interesentus, kas vēlas uzzināt vairāk par avioinženiera un pilotaprofesijām. Lai ikvienam būtu iespēja izteikties un klausītāju prātos nepaliktu neatbildēti jautājumi, diskusiju vadīs moderatori – RTU Aeronautikas institūta studenti Kaspars Dobrais un Jānis Brikmanis.

«ScienceRocks»ir paneļtipa diskusiju cikls, ko organizē RTU Studentu parlaments un Zinātņu prorektora dienests ar mērķi atklāt studentiem RTU zinātnes un pētniecības aizkulises un rosināt interesi par inženierzinātnēm. «ScienceRocks» norisināsies no 2013. gada februāra līdz maijam – vienu reizi mēnesī, katru reizi par citu aktuālu tēmu.

Iepriekšējā diskusija notika RTU Zinātniskajā bibliotēkā, kur noskaidrojām, ka inženiera radošā dzirksts nereti sākas jau agrā bērnībā aiz vienkāršas zinātkāres.

Links uz video no iepriekšējās diskusijas.

Uz tikšanos «ScienceRocks» trešajā diskusijā «Sapņot vai lidot?» 24. aprīlī Latvijas 1. Rokkafejnīcā Mārstaļu ielā 2/4!

Informāciju sagatavoja:
Jānis Brikmanis