25 gadu jubilejā RTU «Vecpilsētas dziedātāji» sniegs albuma «Puzurs» prezentācijas galveno koncertu

6. decembris, 2013

Ceturtdien, 12. decembrī, plkst. 19 Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Mazajā zālē, Rīgā, Kaļķu ielā 1, interesenti laipni aicināti uz RTU postfolkloras grupas «Vecpilsētas dziedātāji» 25 gadu jubilejas un pirmā albuma «Puzurs» prezentācijas galveno koncertu.

Koncertā viesmākslinieku statusā piedalīsies vokālā pedagoģe Zane Šmite,Latvijas Nacionālās operas soliste Baiba Berķe un latviešu rokgrupas «Dzelzs vilks» vadošais solists un ģitārists Juris Kaukulis. Biļetes cena – Ls 2.

«Albumā apkopotas grupas oriģinālās kompozīcijas, kas tapušas radošā procesā, saplūstot dalībnieču pasaules redzējumiem. Mūsu dziesmās dzirdēsiet dainu vārdus, kurus esam atlasījušas un pārveidojušas pēc savas pasaules uztveres, kā arī nedaudz tradīciju iedvesmotas dzejiskas jaunrades. Savukārt muzikālais veidols rodas, savijoties gan spēcīgiem, gan maigiem sieviešu vokāliem ar mūsdienu un tradicionālo instrumentu skanējumu,» tā RTU postfolkloras grupas «Vecpilsētas dziedātāji» dalībnieces.

Tuvākais grupas koncerts notiks piektdien, 6. decembrī, plkst. 18 Krustpils pilī, Jēkabpilī, Filozofu ielā 6, savukārt pēdējie divi koncerti notiks svētdien, 15. decembrī, plkst. 19 Folkklubā «Ala pagrabs», Rīgā, Peldu ielā 19, un piektdien, 20. decembrī, plkst. 11 Rīgas Centrāltirgū.

RTU postfolkloras grupa (toreiz – bērnu vokālais ansamblis) «Vecpilsētasdziedātāji» dibināta 1988. gadā, diriģente Ilze Tenisone. Grupas pastāvēšanas pirmajā desmitgadē tika veidots plašs repertuārs no latviešu koru klasikas un folkloras programmas, izdotas bērnu dziesmu burtnīcas, veidoti sadarbības koncerti ar kamerkori «Vecrīga». Sākot ar 1996. gada grupas vadlīnija bija bērnu muzikālo teātru uzvedumi, kurus vadīja diriģente Agija Pizika un režisēja aktrise Indra Burkovska.

2005. gadā ansambli sāka vadīt folkloras un senās cīņu kopas «Vilkači» vadītājs Dāvis Stalts, kurš ap sevi RTU pulcēja jauniešus un studentus, kuri vēlējās muzicēt folkmūzikas stilā, atskaņojot latviešu tautas dziesmas. Šobrīd grupas vadītāja ir Vēsma Keire.

RTU Informācijas centrs

6. decembris, 2013 plkst. 16:37