«Programma «Pioneers into Practice» piemērota tiem, kuri grib paplašināt savu redzesloku gan par klimata pārmaiņām, gan inovāciju radīšanas procesu, un ir gatavi veltīt laiku, lai kopā ar vēl vairākiem citu nozaru profesionāļiem radītu risinājumus klimata pārmaiņu izraisītām problēmsituācijām kādai no Latvijas pašvaldībām,» uzsver Santa Krastiņa, RTU Dizaina fabrikas «Climate-KIC HUB Latvia» projektu vadītāja.
«Šī ir izcila iespēja izkāpt no savas komforta zonas, iegūt jaunu pieredzi un zināšanas, pieņemt izaicinājumus un nebijušus risinājumus! Tā ir lieliska pieredze, ka ļauj iegūt un stiprināt prasmes uz klimata pārmaiņu samazināšu vērstās aktivitātēs!» «Tas ir veids, kā padarīt dzīvi labāku, izvēloties ilgtspējīgu ekonomiku un politiku!» «Tā ir iespēja satikt ekspertus un dalīties zināšanās par klimata pārmaiņu bremzēšanu!» «Ja tev ir idejas, «Pioneers into Practice» ir iespēju sniegt savu ieguldījumu izpratnes vairošanā par klimata pārmaiņām!» Šādi «Pioneers into Practice» vērtē iepriekšējo sezonu dalībnieki.
Programma ilgst no maija līdz novembrim.
Tā piedāvā profesionāļiem praktiskos darbsemināros un tiešsaistes apmācībās paplašināt savas zināšanas par klimata pārmaiņu ietekmi, inovācijas sistemātisko pieeju, saņemt kouču atbalstu, lai uzlabotu problēmsituāciju risinājumu meklēšanas prasmes, darboties starpdisciplinārās komandās, lai izstrādātu risinājumus Latvijas uzņēmumu vai organizāciju vides problēmām. Programma nodrošina arī finansiālu atbalstu ceļošanai un izmitināšanai, lai varētu piedalīties četru līdz sešu nedēļu praksē kādā no dalībvalstu vadošajām organizācijām. Prakse paver pionieriem iespēju nonākt saskarē ar līdzīgi domājošiem cilvēkiem no visas Eiropas.
Ar klimata pārmaiņām saistītas problēmas un organizācijas, kuru interesēs tās jārisina, var būt visdažādākās. Līdz šim RTU Dizaina fabrika piedāvājusi klimata pionieriem risināt gan sabiedrisko organizāciju, gan Latvijas lielo pašvaldību vides izaicinājumus. 2017. gadā bija jāmeklē risinājumi biedrību «Ekodizaina kompetences centrs» un «homo ecos:» uzrādītām problēmām – kā bremzēt elektrisko un elektronisko iekārtu atkritumu plūsmu un kā samazināt oglekļa dioksīda emisiju pašvaldībās. Savukārt 2018. gadā problēmsituācijas definēja Jelgavas un Valmieras pašvaldības. Jelgava aicināja risināt jautājumu par to, kā izmantojot Jelgavas pašvaldības operatīvās informācijas centra (POIC) datus, pielāgoties klimata pārmaiņām, bet Valmiera – kā popularizēt videi draudzīgu mazo un vidējo uzņēmējdarbību.
Iepazīties ar 2017. gada risinājumiem.
Plašāks ieskats «Pioneers into Practice 2018» dalībnieku pieredzē, praktizējoties ārvalstīs un risinot Valmieras un Jelgavas definētās problēmas.
Dalībai programmā var pieteikties:
«Pioneers into Practice» ir iespēja arī Latvijas uzņēmumiem, izglītības iestādēm, zinātnes institūtiem, valsts un nevalstiskajām organizācijas uzņemt praksē profesionāļus no visas Eiropas un iegūt risinājumus, peejas, kas var palīdzēt turpmākai darbībai. 2018. gadā Latvija pirmo reizi nodrošināja prakses vietas ārvalstu profesionāļiem – vairāk nekā mēneši četri dažādu jomu speciālisti bija iesaistīti RTU Cēsu studiju un zinātnes centra un plānošanas uzņēmuma SIA «Grupa 93» darbā.
Prakses vietu izvēlas klimata pionieris, izvērtējot starptautiskos piedāvājumus.