Aktualitātes

RTU zinātnieki, pētniecības platformu koordinatori un uzņēmumu pārstāvji pulcējas uz pētniecības platformu brokastīm (29.05.2018.)

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) pētniecības platformu koordinatori un dažādu jomu zinātnieki 23. maijā pulcējās pirmajās Pētniecības platformu brokastīs, kuru mērķis ir veicināt RTU zinātnieku multidisciplināru sadarbību un stiprināt sadarbību ar uzņēmumiem. Pasākumā piedalījās arī pārstāvji no RTU Biznesa attīstības un investīciju departamenta un uzņēmuma AS  «Lattelecom».

Pasākuma laikā RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Funkcionālo materiālu tehnoloģiju zinātniskās laboratorijas vadītājs Andris Šutka iepazīstināja ar pētījumiem hibrīdās enerģijas ieguves laukā. Pētījumu pamatā ir tādu materiālu veidošana, kas ļautu savākt kustības enerģiju un pārvēst to elektriskajā enerģijā. Šādus materiālus būtu iespējams integrēt apģērbā, apavos, kā arī implantēt, savukārt no kustības iegūto enerģiju – izmantot maza izmēra portatīvo ierīču un sensoru darbināšanai.

AS «Lattelecom» pārstāvis un Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes docents Jans Jeļinskis pastāstīja, ka AS «Lattelecom» jau šobrīd izmēģina dažādus sensorus un lietu interneta piedāvātās tehnoloģiskās iespējas. Miniatūro iekārtu elektroapgādes risinājumi ne vienmēr ir vienkārši, tāpēc materiāli, kas ļautu ierīces uzlādēt, izmantojot, piemēram, biroja tehnikas trokšņa vai cilvēku kustību radītās vibrācijas, viņa ieskatā, nākotnē būs absolūta nepieciešamība. Viņš arī uzsvēra, ka uzņēmums ir atvērts sadarbībai ar RTU kopēju pētījumu veikšanai, un aicināja pētniekus sazināties, ja nepieciešams veikt specifiskus mērījumus ar AS «Lattelecom» pieejamo tehnisko aprīkojumu.

Brokastīs neformālās grupās tika apspriestas pētniecības intereses un identificēti nākamo brokastu diskusiju un prezentāciju piedāvājumi.

Pirmās pētniecisko platformu brokastis organizēja Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju un Materiālu, procesu un tehnoloģiju pētniecības platformu koordinatori sadarbībā ar Zinātņu prorektora dienestu. Tikšanās mērķis ir neformālā gaisotnē apmainīties ar informāciju un veidot kontaktus, lai paplašinātu sadarbības tīklu starp RTU fakultātēm un uzņēmumiem. Šāda tīkla izveide nākotnē sekmēs starpdisciplināru zinātnisko projektu veidošanu un īstenošanu.

RTU zinātnieki, pētniecības platformu koordinatori un uzņēmumu pārstāvji pulcējas uz Pētniecības platformu brokastīm

Zinātne