Veiksmes stāsti

Viedā apģērba radīšana cilvēkiem ar kustību traucējumiem: «EHO Textiles»
«EHO Textiles», izmantojot īpaši izstrādātu tehnoloģiju viedā apģērba radīšanai, ražo apģērbu cilvēkiem ar kustību traucējumiem ķermeņa kustību kontrolei un sekmīgākam treniņu un rehabilitācijas procesam. Uzņēmuma izstrādātie spiediena un stiepes sensori ir oriģināli veidotas adītas struktūras, kas jūt spiediena un stiepes slodzi. Izmantojot komerciālas adāmmašīnas, tos var ieadīt kā dizaina elementus, tādējādi tie kļūst par integrētu apģērba vai zeķu daļu. Šādus sensorus var viegli pielāgot nepieciešamajiem modeļiem, formām un izmēriem. 
CNC frēzēšanas pakalpojumu nodrošināšana: SIA «EWART WOODS» 
SIA «EWART WOODS» ir relatīvi jauns uzņēmums, kura pamatdarbība saistīta ar CNC frēzēšanas pakalpojumu nodrošināšanu un otrreiz izmantojama koka (reclaimed wood) pielietošanu mēbeļu, aksesuāru un citu produktu ražošanā. Īpašības, kas raksturo uzņēmumu ir precizitāte un punktualitāte darbā ar CNC, un vēlme izmantot vērtīgāko, ko pārbaudījis un slīpējis laiks, darbojoties ar seno koku, lai piešķirtu tam vēl vienu dzīvi mājās vai ofisā. Par ražošanas vietu izvēlēta viena no senākajām un šarmantākajām Latvijas pilsētām – Cēsis, veidojot atgriezenisko saiti ar pilsētu, kur uzaugām.
Uzlādes stacijas: «CHARGE UP»
«CHARGE UP» uzlādes stacijas ir veids kā uzlādēt savu mobilo tālruni vai planšetdatoru, atrodoties ārpus mājas, izmantojot saules enerģiju, kas apgādā uzlādes stacijas.
Komunikācijas atbalsts: «Motion media park»
«Motion media park» ir moderns un mūsdienīgs komunikācijas atbalsts. Uzņēmuma misija ir sniegt digitālu, interaktīvu vides pakalpojumu, komunikācijas atbalstu drošai preces izvēlei. Galvenie pakalpojumi ir virtuālās tūres, 360° objektu apskate un video ieraksti, montāža un to apstrāde. 
Izmantojot īpaši pielāgotus fluoriscējošus biomarķierus, ļauj noteikt baktēriju, sēnīšu un pelējumu klātbūtni produktā: «Conelum»
«Conelum» ir tehnoloģiju uzņēmums, kas radīts 2014. gadā, izmantojot RTU zināšanas. «Conelum» komandas izstrādātā metode, izmantojot īpaši pielāgotus fluoriscējošus biomarķierus, ļaus noteikt baktēriju, sēnīšu un pelējumu klātbūtni produktā 30 minūšu laikā, kas ir ievērojami ātrāk.
Mobilā aplikācija: «qfer»
2014. gada vasarā RTU divi studenti un divi absolventi kā «start-up» projektu izstrādājuši mobilo aplikāciju «qfer», ar kuras palīdzību var operatīvi atrast tuvāko populārāko un interesantāko pakalpojumu sniedzēju izdevīgākos piedāvājumus. Šī aplikācija jau darbojas arī Kiprā. Mobilās aplikācijas Qfer ideoloģija ir ļoti vienkārša – palīdzēt jauniem un aktīviem cilvēkiem ērti un ātri vienkopus saņemt informāciju par īpašajiem piedāvājumiem no populārākajām un interesantākajām pilsētas vietām.
Šaušanas trenažieris: «Focusd»
«Focusd» unikālais trenažieris palīdz šaušanas entuziastiem un sportistiem uzlabot savus rezultātus.
Navigācijas sistēmas prototips vājredzīgiem un akliem cilvēkiem: «Knoqeyes»
«Knoqeyes» ir eksperimentālās kopdarbības rezultātā radīts navigācijas sistēmas prototips vājredzīgiem un akliem cilvēkiem. Ideja dzima un tika attīstīta apgūstot studiju priekšmetu «Jaunu produktu dizains un attīstība» šā gada sākumā. 

Izveidoto uzņēmumu datu bāze

Viens no RTU stratēģiskajiem mērķiem ir efektīva tehnoloģiju pārneses un inovācijas attīstības vide, kas veicina jaunu tehnoloģisku uzņēmumu izveidi un produktu radīšanu.

_