«Svētki zinātnei – RTU 160»

1. jūlijā Mežaparka Lielajā estrādē norisināsies Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) 160. jubilejas svinības un RTU Lielais izlaidums. Uz šiem svētkiem aicināti ne tikai RTU studenti un darbinieki, bet arī ikviens interesents, jo svētkos varēs gan iepazīties ar inženierzinātņu vēsturi Latvijā, gan arī kopā ar RTU svinēt nozīmīgo jubileju.

Svētku koncertā ar košiem muzikālajiem priekšnesumiem klātesošos sveiks Latvijas skatuves mākslinieki, radot īpašo dziesmu svētku sadziedāšanās gaisotni – dūdu un bungu grupa «Auļi», pieredzes bagātākais Latvijas dīdžejs – Dj Monsta, poproka un elektroniskās mūzikas grupa «Triānas parks», Intars Busulis un Abonementa orķestris u. c.

Paredzēti arī inženiertehniskie pārsteigumi no RTU, atklājot jaunākos tehnoloģiskos sasniegumus inženierzinātnēs.

Svētku laikā būs iespēja fotografēties īpašajās svinīgās foto zonās, varēs iepazīt visas deviņas RTU fakultātes, piedalīties dažādās inženiertehniskās aktivitātēs un izaicinājumos, kā arī iepazīties ar RTU inženierzinātņu vēsturi un uzzināt par vērienīgākajiem sasniegumiem zinātnē. Paredzēti arī inženiertehniskie pārsteigumi no RTU, atklājot jaunākos tehnoloģiskos sasniegumus inženierzinātnēs.

Būs iespējams arī iegādāties RTU suvenīrus, kā arī uzkodas un atspirdzinošus dzērienus.

Biļešu iegāde.

Ieeja brīva:

  • RTU absolventam/-ei un viņa/-as viesiem. (Absolventu reģistrācija izlaidumam notiek absolventu digitālajā platformā RTUconnect.net (skat. sadaļu «Pasākumi» – RTU Lielais izlaidums 2022));
  • RTU darbiniekiem, pie ieejas pasākumā uzrādot RTU darbinieka apliecību;
  • bērniem līdz 12 gadu vecumam;
  • apmeklētājiem ar ielūgumiem.

Biļetes cena 5 EUR:

  • RTU studentiem, pie ieejas pasākumā uzrādot RTU studenta apliecību;
  • RTU darbinieku pavadošai personai, ierodoties kopā ar RTU darbinieku.

Pārējiem – 10 EUR vai arī, ja vēlas ziedot Ukrainas bēgļu atbalstam, tad – 15 EUR, un no šīs summas 5 EUR tiks ziedoti Ukrainas studentiem un mācībspēkiem, kuri studē un strādā RTU.

Vienlaikus ar RTU 160. jubilejas svinībām Mežaparka Lielajā estrādē notiks arī RTU Lielais izlaidums, kad bakalaura, maģistra un doktora diplomus saņems visi 2021./2022. akadēmiskā gada absolventi. Izlaidums tradicionāli noslēgsies ar absolventu cepuru salūtu.

RTU ir starptautiski pazīstama un prestiža vienīgā daudznozaru tehniskā universitāte Latvijā, kas nodrošina ne tikai augstas kvalitātes izglītību, bet arī izcilu pētniecību un valorizāciju — inovāciju un tehnoloģiju pārnesi, tādējādi zinātnes sasniegumus iedzīvinot praksē.

RTU deviņās fakultātēs iespējams apgūt daudzpusīgu izglītību augstajās tehnoloģijās un inženierzinātnēs, kā arī sociālajās un humanitārajās zinātnēs.

RTU studentu pilsētiņā Ķīpsalā ir koncentrēta lielākā daļa RTU fakultāšu, un ir iecerēts, ka, mērķtiecīgi pilnveidojot studiju un zinātnes vidi, RTU studentu pilsētiņa kļūs par Baltijas reģionā modernāko inženierzinātņu studiju centru.

Universitāte