Pilnvērtīga un dabai draudzīga uztura ražošana

Pilnvērtīga un dabai draudzīga uztura ražošana

Mikroaļģes spirulīnas audzēšana 

Problēma
Planētas iedzīvotāju skaits pieaug. Pilnvērtīga uztura ražošanai nepieciešami lieli dabas resursi. Gaļa ir viens no populārākajiem olbaltumvielu avotiem. Palielinot lopkopības apjomu, ievērojami palielinās CO2 emisijas. 

Risinājums
Spirulīnā ir divas līdz trīs reizes vairāk olbaltumvielu nekā gaļā vai pākšaugos. Spirulīna ir viens no retajiem viegli sagremojamajiem pilnvērtīgu olbaltumvielu avotiem, kas satur visas neaizvietojamās aminoskābes, tāpēc tā uzskatāma par vērtīgu uzturvielu avotu cilvēkiem dažādu slimību gadījumos.

Spirulīnas audzēšana ir dabai daudz draudzīgāka nekā gaļas iegūšana, jo, iegūstot vienu kilogramu olbaltumvielu no spirulīnas, CO2 emisijas ir par 99%, bet ūdens patēriņš – par 98% mazāks, nekā audzējot gaļu. Spirulīnas audzēšanai nav nepieciešami pesticīdi, jo tā aug bioreaktorā. Rūpnieciskos mērogos kultivēta spirulīna ir ekoloģiska.

Ilgtermiņa ietekme
RTU dibinātā start-up uzņēmuma SpirulinaNord komanda vēlas attīstīt un pārdot spirulīnas audzēšanas bioreaktorus, kas ir piemēroti vēsajam klimatam. Šī tehnoloģija ļautu izaudzēt svaigu spirulīnu jebkurā vietā pasaulē, nodrošinot svaigu un lokāli audzētu produktu ar ļoti augstu uzturvērtību.