Zinātniskā bibliotēka piedalās Latvijas Bibliotēku nedēļā

23. aprīlis, 2013

No 22. līdz 28. aprīlim Rīgas Tehniskās universitātes Zinātniskā bibliotēka (RTU ZB) piedalās Latvijas Bibliotēku nedēļā, rīkojot vairākas izstādes. Latvijas Bibliotēku nedēļas motīvs šogad ir – «Mantojuma sardzē».

Centrālās bibliotēkas 3. stāvā atvērta izstāde

«Retumi RTU Zinātniskās bibliotēkas krājumā»

Izstāde atspoguļo nelielu daļiņu no bibliotēkas krājumā esošajām retām un vērtīgām grāmatām, sākot no 18. gadsimta izdevumiem.

ZB Ķīmijas filiālē – izstāde

«Kultūratmiņā Pauls Valdens un Vilhelms Ostvalds»

valdens_ostvalds_gramatas.png

Izstādeveltīta izcilajiem ķīmiķiem – Nobela prēmijas laureātam  Vilhelmam Ostvaldam (1853–1932) un Paulam Valdenam (1863–1957) – mūsu universitātes direktoram no 1902. līdz 1905. gadam un no 1917. līdz 1919. gadam.

ZB Būvniecības un arhitektūras  filiālē – izstāde

«Rūpniecības uzņēmumi vakar un šodien»

rupnieciba_gramatas_zb.png

Izstādē apskatāmas grāmatas un citi materiāli, kas sniedz ieskatu Latvijas industriālā mantojuma vēsturē.

Latvijā Bibliotēku nedēļa tiek atzīmēta kopš 1997. gada, pirmo reizi to organizēja pēc Latvijas Bibliotekāru biedrības ierosinājuma. UNESCO, novērtējot grāmatas un to lasīšanu, 1996. gada 23. aprīli pasludināja par Pasaules grāmatu un autortiesību aizsardzības dienu.

Arī Latvijā ir nostiprinājusies tradīcija 23. aprīlī – Svētā Jura vai latviešu Jurģu dienā – dāvināt rozes un grāmatas. Šī tradīcija ir atceļojusi no Spānijas provinces Katalonijas, kur līdz pat mūsdienām tiek pieminēta leģenda par Svēto Juri, kas cīnījās ar tumsonību un māņticību, izglāba no pūķa princesi. Vietā, kur ievainotā pūķa asins skāra zemi, uzplauka sārta roze.

RTU Zinātniskā bibliotēka

23. aprīlis, 2013 plkst. 10:24