Zinātnieki un uzņēmumi viens otram palīdz apgūt atvērto inovāciju konceptu

12. jūnijs, 2019
.
.
.
RTU Studentu inovāciju grantu programmas vadītāja Liene Briede

Zinātnieku sadarbība ar uzņēmumiem ir jauns veids, kā uzņēmējdarbības vidē iespējams ienest inovatīvo domāšanu. Ieguvums ir abpusējs – uzņēmumi ieguldot saņem jaunas zināšanas, savukārt universitātes – iespēju zinātnieku radītos produktus ieviest tirgū. Tā viedokļa rakstā, kas portālā Delfi.lv publicēts 12. jūnijā, raksta Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Studentu inovāciju grantu programmas vadītāja Liene Briede. 

Viņa akcentē, ka pasaulē tirgus līderi attīstās, izmantojot atvērto inovāciju konceptu, kamēr Latvijā gan šī prakse vēl ir agrīnā stadijā. Tomēr šobrīd ir sasniegts punkts, kad abas puses ir gatavas strādāt pēc atvērto inovāciju principiem, un viens no apliecinājumiem tam ir LMT sāktā sadarbība ar RTU jaunajā iniciatīvā «Industriālais doktors». Tās laikā LMT sniedz finansiālu atbalstu diviem jaunajiem RTU zinātniekiem, kuri savos doktora darbos izstrādā uzņēmuma attīstībai noderīgus produktus vai tehnoloģijas. 

«Uzņēmumiem ir jāmainās, ir jākļūst fleksibliem, un tas ir ārkārtīgi grūti, ja tie neatveras sadarbībai dažādiem partneriem dažādās tēmās. Ja runājam par jaunu produktu vai nozaru attīstību, bez sadarbības ar universitātēm vai zinātnes institūcijām tā ir praktiski neiespējama. Un otrādi – sadarbojoties ar industriju, arī zinātnes un izglītības institūcijas maina domāšanas paradigmu, apzinoties, ka zinātne, īpaši lietišķā pētniecība, nevar pastāvēt bez industrijas,» uzskata L. Briede. 

«Liene Briede: Kā zinātnieki var palīdzēt uzņēmumiem mainīt inovāciju domāšanas veidu» (12.06.2019.)
 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

12. jūnijs, 2019 plkst. 15:58

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi