«ZIBIT» IT studiju darbu noslēguma konkursā izraudzīti seši labākie darbi

26. septembris, 2019
.
.
Konkursa uzvarētāji un viņu darbu vadītāji. Foto: Rūdolfs Liepiņš

Stipendiju konkursā «ZIBIT 2019» apbalvoti seši labāko IT nozares studiju noslēgumu darbu autori – studenti no Rīgas Tehniskās universitātes (RTU), Latvijas Universitātes (LU), Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) un Ventspils Augstskolas (VA). Balvā studenti saņēma RTU Attīstības fonda un konkursa atbalstītāju sarūpētās stipendijas – 800 – 1250 eiro. Par ieguldīto darbu apbalvoti arī noslēgumu darbu vadītāji. 

Bakalaura darbu kategorijā pirmo vietu ieguva LLU students Bernhards Bernāns par darbu «Microsoft Kinect risinājums kustību rehabilitācijai», otro vietu – LLU studente Amanda Kļaviņa par darbu «Acu zīlīšu izsekošana un sejas vaibstu atpazīšana ainavas novērtēšanā», bet trešo vietu – VA students Alvils Stūre par darbu «Neironu aktivitātes pīķu noteikšana un klasifikācija, izmantojot klasiskos mašīnmācīšanās un dziļo apmācību algoritmus».

Maģistra darbu kategorijā pirmajā vietā ierindojās LU studente Anastasija Ņikiforova par darbu «Izpildāmu modeļu lietojums datu kvalitātes novērtēšanai», otrajā vietā –RTU students Valters Vēciņš par darbu «Vērtību iterāciju algoritma realizācija dziļās apmācības mākslīgajos neironu tīklos», bet trešajā vietā – LLU students Francisks Jemeļjanovs par darbu «Konvolūciju neironu tīklu pielietošana gājēju plūsmas analīzē».

Stipendiju konkursu «ZIBIT» organizē nodibinājums «RTU Attīstības fonds» sadarbībā ar «Accenture» Latvijas filiāli, AS «Emergn» un SIA «Tieto Latvia». Kopējais stipendiju un balvu fonds ir 9650 eiro. Stipendiju konkursa mērķis ir veicināt jaunu, inovatīvu risinājumu un pētījumu rašanos Latvijā, un tajā Latvijas augstākās izglītības iestādes tika aicinātas izvirzīt trīs labākos bakalaura un trīs labākos maģistra darbus IT nozarē, kas izstrādāti 2018./2019. studiju gadā. Pavisam konkursam tika izvirzīti 18 bakalaura un 10 maģistra darbus, kurus vērtēja nozares profesionāļi – šī konkursa atbalstītāju  pārstāvji. Vērtēšanā tika ņemta vērā noslēguma darbu kvalitāte, darbu zinātniskā un praktiskā nozīme, kā arī izvēlēto tematu aktualitāte.

Svinīgais apbalvošanas pasākums norisinājās 25. septembrī RTU.

Kopīgot rakstu

Universitāte

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

26. septembris, 2019 plkst. 16:10

Līdzīgi raksti

Ziņas

_