Vidusskolēni rādīs inženiertehniskās zināšanas RTU zinātniskās pētniecības darbu konkursa finālā

13. marts
.
.

Desmit skolēnu komandas no dažādām Latvijas pilsētām demonstrēs savas inženiertehniskās zināšanas Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) zinātniskās pētniecības darbu konkursa «Pasaule pieprasa tehniskos prātus!» finālā, kas sestdien, 17. martā, plkst. 10.00 sāksies RTU Arhitektūras fakultātē, Ķīpsalas ielā 6. 

Konkursa finālam izvirzītajos darbos šogad dominē zinātniskās pētniecības darbi ķīmijā. Skolēni ir pētījuši Irbenes antioksidantus, benzīna kvalitāti dažādās automaģistrāles Rīga-Ogre degvielas uzpildes stacijās, salīdzinājuši Latvijā un citās Eiropas Savienības valstīs tirgotās kafijas sastāvu, pētījuši virsmas aktīvo vielu sintēzi no Latvijas augu eļļām, kā arī salīdzinājuši ar 3D printeri iegūto paraugu īpašības ar paraugiem, kas iegūti ar citām metodēm. 

Vidusskolēnu uzmanības lokā ir arī pētījumi enerģētikā. Piemēram, alternatīvās enerģijas iegūšana ar pirkstu kustību, pelējuma radītais gaisa piesārņojums un aļģu priekšapstrādes ietekme uz biomasas efektivitāti. 
 
Konkursa finālā komandas ar saviem pētījumiem iepazīstinās žūriju un pēc tam atbildēs uz žūrijas jautājumiem. 

Konkursa pirmās vietas ieguvēji balvā saņems 900 eiro, otrās vietas ieguvēji – 600 eiro, bet trešie labākie – 300 eiro. Žūrija vērtēs arī konkursa dalībnieku individuālo sniegumu eksakto zinātņu testā un labākajiem piešķirs budžeta vietas RTU.

Par uzvaru konkursa finālā sacentīsies desmit komandas: trīs no RTU Inženierzinātņu vidusskolas, divas no Talsu Valsts ģimnāzijas, pa vienai no Daugavpils 9. vidusskolas, Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas, Zvejniekciema vidusskolas, Pumpuru vidusskolas un Rīgas Rīnūžu vidusskolas. 

Zinātniskās pētniecības konkursa «Pasaule pieprasa tehniskos prātus!» mērķis ir rosināt skolēnu interesi par eksaktajām zinātnēm, attīstīt pētniecības iemaņas un veidot prasmi patstāvīgai darbībai zinātniskās pētniecības darbu izstrādē. Konkursu organizē RTU, un tas notiek kopš 2006. gada. Konkursam varēja pieteikties 10. – 12. klases skolēni, izveidojot 2 – 3 cilvēku komandas. 

Lai pieteiktos konkursam, skolēnu komandām skolotāju vadībā bija jāsagatavo un jāiesniedz zinātniskās pētniecības darbs par kādu no RTU fakultāšu piedāvātajiem tematiem. Pirmajā kārtā darbus vērtēja un finālistus izvirzīja RTU pārstāvju un neatkarīgu ekspertu žūrija. Šogad konkursam tika iesniegti 45 darbi. 

Konkursu organizē RTU Sabiedrisko attiecību departaments sadarbībā ar RTU fakultātēm.

Kopīgot rakstu

Universitāte

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

13. marts plkst. 16:18

Līdzīgi raksti

Ziņas