Videvudam Ārijam Lapsam pasniegts Pasaules Intelektuālā īpašuma organizācijas apbalvojums

26. aprīlis
.
.
V. Ā. Lapsa saņem apbalvojumu. Foto: LETA

Atzīmējot Pasaules intelektuālā īpašuma dienu, 26. aprīlī Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Būvniecības inženierzinātņu fakultātes emeritētajam profesoram Videvudam Ārijam Lapsam pasniegta Pasaules Intelektuālā īpašuma organizācijas (WIPO) «Medaļa izgudrotājiem» (WIPO Medal for Inventors) – īpašais apbalvojums novatoriem, kuru izgudrojumi nesuši nozīmīgu ieguldījumu valsts ekonomikas un tehnoloģiju attīstībā.  

Apbalvojumam V. Ā. Lapsu izvirzīja Latvijas Zinātņu akadēmija un Patentu valde par inovatīvu darbību, radot izgudrojumus betona un dzelzsbetona tehnoloģiju, jaunu būvmateriālu un būvkonstrukciju, kā arī ēku siltumizolācijas jomā. 

V. Ā. Lapsa ir RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultātes Būvražošanas institūta vadošais pētnieks, Latvijas Betona savienībās valdes pārstāvis. Viņam pieder 34 PSRS autorapliecības, viņš ir autors 106 izgudrojumiem, septiņiem ārzemju un 65 Latvijas patentiem, kā arī 148 zinātniskajām publikācijām (tajā skaitā divām zinātniskajām monogrāfijām un trim mācību grāmatām).

WIPO «Medaļu izgudrotājiem» piešķir kopš 1979. gada, lai stimulētu radošu un inovatīvu darbību visā pasaulē un atzītu izgudrotāju ieguldījumu nacionālajā bagātībā un attīstībā. Kopš tā laika izgudrotājiem 130 valstīs ir piešķirtas vairāk nekā 2000 medaļas. 

No 2005. gada apbalvojums tiek piešķirts arī Latvijas izgudrotājiem. Līdz šim to ir saņēmis Ivars Kalviņš, Gunārs Duburs, Jānis Polis, Nikolajs Vederņikovs, Inga Lašenko un citi. 2018. gadā medaļu saņēma Latvijas Izgudrotāju biedrības valdes priekšsēdētājs Aldis Eglājs par izgudrojumu «Trimarāns ar zemūdens spārniem», kas izmatojams visātrākajām – trimarāna tipa jahtām.

Apbalvojumu V.A. Lapsam pasniedza Patentu valdes direktors Sandris Laganovskis, Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ojārs Spārītis un WIPO pārstāvis Rišards Freleks (Ryszard Frelek) starptautiskā semināra «Intelektuālais īpašuma un sports» laikā.

Videvudam Ārijam Lapsam pasniegts Pasaules Intelektuālā īpašuma organizācijas apbalvojums

Kopīgot rakstu

Universitāte

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

26. aprīlis plkst. 14:50

Līdzīgi raksti

Ziņas

_