Vides un klimata tehnoloģiju konferences referāti būs lasāmi zinātniskajos žurnālos

30. maijs, 2019
.
.
«CONECT» stendu referātu prezentācijās ar saviem pētījumiem iepazīstināja 60 konferences dalībnieku. Foto: Elīna Karaseva, RTU

Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) notikušās starptautiskās konferences «Conference of Environment and Climate Technologies (CONECT)» laikā nolasītie 111 referāti iznāks divu zinātnisko žurnālu – «Enviromental and Climate Technologies» un «Journal of Enviromental Managment» speciālizdevumos. Abi žurnāli indeksēti starptautiskajās zinātnisko rakstu datu bāzēs. 

Konferences uzmanības centrā bija atjaunojamā enerģija, īpaši saules un arī vēja enerģijas izmantošana, enerģētikas pieprasījuma elastīgums – nepieciešamība pastiprināti domāt par to, kurā brīdī to tērēt un kā modelēt patēriņu. Konferences laikā divus vakarus notika arī stendu referātu prezentācijas, kurās ar saviem pētījumiem iepazīstināja 60 konferences dalībnieku. 

«CONECT» darbs norisinājās divās plenārsēdēs, tajās galvenās uzrunas teica Peter D. Lund no Aalto University Somijā, Klaus Skytte no Technical University of Denmark Dānijā, Dagnija Blumberga no RTU, Bin Chen no Beijing Normal University Ķīnā, Emanuele Vannucci no University of Pisa Itālijā, kā arī Denis Baranenko no ITMO University Krievijā.

«Mēs esam kā tilts starp bijušā sociālistiskā bloka un Rietumu valstīm un šī konference ir lieliska iespēja klātienē satikties labākajiem enerģētikas un klimata tehnoloģiju jomu pētniekiem no visas pasaules, lai aizsāktu kopīgus un nozīmīgus pētniecības projektus,» uzsver Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūta (VASSI) direktore profesore Dagnija Blumberga. 

Lai novērtētu konferences darbu, dalībnieki tika aicināti balsojot paust savu viedokli par tās norisi, aplūkotajiem jautājumiem. Balsojuma rezultāti konferences rīkotājiem ļaus precīzāk definēt nākamā gada konferences tematus. 

Konference «CONECT» norisinājās no 15. līdz 17. maijam, un to organizēja VASSI. «CONECT» notiek kopš 2008. gada. «CONECT 2019» notiks no 2020. gada 12. līdz 15. maijam. 

Foto galerija
 

Kopīgot rakstu

Universitāte

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

30. maijs, 2019 plkst. 10:17

Līdzīgi raksti

Ziņas

_