Vēstniekus aicina sadarboties augstākās izglītības eksporta veicināšanai

19. decembris, 2018
.
.
Profesors Igors Tipāns iepazīstina ar RTU piedāvātajām iespējām. Foto: Vitolds Gabrāns, Ārlietu ministrija

Pēdējo astoņu gadu laikā ārzemju studentu skaits Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) ir desmitkāršojies, sasniedzot 2763 jeb 18% no kopējā RTU studentu skaita, tā, iepazīstinot Latvijas vēstniekus ar RTU piedāvātajām iespējām, uzsvēra RTU rektora vietnieks starptautiskajā sadarbībā un ārzemju studentu apmācībā profesors Igors Tipāns.

I. Tipāns atzina, ka RTU internacionalizāciju būtiski sekmēja tas, ka universitāte sāka attīstīt programmas angļu valodā jau deviņdesmito gadu sākumā. Tāpēc līdztekus pilna laika jeb grāda ārzemju studentiem ļoti audzis ir arī ārzemju apmaiņas studentu skaits. Tomēr būtu nepieciešams kāpināt ārzemju doktorantu skaitu. 

Rektora vietnieks vēstniekus iepazīstināja ar būtiskākajiem faktiem par RTU darbību, iezīmējot augstāk attīstītās studiju un pētniecības jomas, būtiskākajiem pētniecības projektiem, studentu pilsētiņas Ķīpsalā attīstības iecerēm un citiem jautājumiem. Viņš informēja, ka RTU katrai Latvijas vēstniecībai sagatavos un nosūtīs informāciju par RTU būtiskākajiem darbības rādītājiem, kā arī aicinās uz aktīvu sadarbību Latvijas izglītības eksporta veicināšanā. 

Augstākās izglītības eksports ir nozīmīgs RTU darbības virziens, un šajā darbā Latvijas augstskolām savi spēki ir jāapvieno. RTU aktīvi un sekmīgi sadarbojas ar vairākām Latvijas vēstniecībām, un to ieguldījums ir būtisks, lai veicinātu sakaru attīstību ar konkrēto valstu augstākās izglītības iestādēm. Tāpat vēstniecības var sniegt atbalstu, lai popularizētu Latvijas valdības studiju un pētniecības stipendijas, informētu par studiju iespējām un popularizētu tās, kā arī atbalstītu topošos studentus vīzu izsniegšanas procesā.

Latvijas diplomātisko pārstāvniecību ārvalstīs vadītāji un Rīgā rezidējošie Latvijas vēstnieki RTU viesojās 18. decembrī. Vizītes laikā ar prezentācijām uzstājās Igors Tipāns, Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieka Raimonds Aleksejenko un AS «Latvijas Valsts meži» Biznesa sistēmu risinājumu direktors Mārcis Kuzmins. Vizītes dalībnieku vidū bija arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras direktors Andris Ozols, Latvijas Ārlietu ministrijas darbinieki, kā arī Latvijas pārstāvji starptautiskās organizācijās. Vizītes noslēgumā diplomāti viesojās RTU Dizaina fabrikā, kur tika iepazīstināti ar tās darbību. 

Latvijas vēstnieku vizīte RTU

Kopīgot rakstu

Universitāte

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

19. decembris, 2018 plkst. 14:00

Līdzīgi raksti

Ziņas