Vēl līdz 21. jūnijam apskatāma izstāde «Ķīpsalas dizaina kods 2019»

14. jūnijs, 2019

«Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras fakultātes ātrijā ir apskatāmi 20 jauno dizaineru diplomdarbi. To tematiskais spektrs ļoti plašs – ir gan mēbeles, gan konstruktori bērniem, gan virtuves piederumi un daudz kas cits,» 13. jūnijā ziņo laikraksts Neatkarīgā Rīta avīze.

Studenti savos darbos izmantojuši dažādus materiālus, īpašu uzmanību pievēršot tam, lai pēc iespējas mazāk rastos pārpalikumu un tie tiktu pārstrādāti, laikrakstam uzsver RTU Dizaina un materiālu tehnoloģiju katedras vadītājs Edgars Kirilovs. Tā, piemēram, Vineta Haritonova izgatavojusi trauku izlietoto kafijas biezumu uzglabāšanai, lai tie nesabojātos un varētu tikt izmantoti skrubja pagatavošanai, dārza mēslošanai vai citiem mērķiem. Savukārt Madara Ārente piedāvā izgatavot daudzfunkcionālus paneļus no nolietotiem džinsa apģērbiem.

Kā ik gadu studenti risinājuši arī dažādas bērnu vajadzības – šogad tiek piedāvāta spēle svešvalodas apgūšanai, īpaša kolekcija, kas palīdzēs bērniem koncentrēt uzmanību un citi risinājumi. Izstādē aplūkojams arī pēc uzņēmēja pasūtījuma tapis darbs, vēsta laikraksts – Sintija Kozule pēc Latvijas Biatlona savienības lūguma radījusi biatlona vajadzībām domātu ietvaru elektroniskai palīgierīcei tukššaušanai jeb tēmēšanai un šaušanai, neizmantojot patronas. Tās komplektā ir uztvērējs, lāzera raidītājs un lietotne, kas analizē un apkopo tēmēšanas un šaušanas datus.

Izstāde Ķīpsalas ielā 6 apskatāma līdz 21. jūnijam katru dienu no plkst. 10.00 līdz 19.00.

2019. gada 13. jūnija nra.lv publikācija «Jauno dizaineru idejas – no kafijas biezumiem līdz biatlonam»

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

14. jūnijs, 2019 plkst. 11:20