«Vektora» vadītāji saņem augstākos apbalvojumus profesionālajā dejas mākslā

30. aprīlis, 2019
.
.
.
Dejas balvu par mūža ieguldījumu dejas mākslā saņēma ilggadējais RTU deju kolektīva «Vektors» vadītājs Uldis Šteins, savukārt «Vektora» tagadējā vadītāja Dagmāra Bārbale saņēma balvu «Skatuviskās tautas dejas horeogrāfe» par valsts simtgades deju lieluzvedumu «Vēstījums rakstos». Foto: Margarita Germane

Novērtējot Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Tautas deju ansambļa «Vektors» ilggadējā vadītāja Ulda Šteina devumu tautas dejas attīstībā Latvijā, viņam pasniegta pirmā Dejas balva par mūža ieguldījumu dejas mākslā. Savukārt kolektīva tagadējā vadītāja Dagmāra Bārbale saņēma balvu «Skatuviskās tautas dejas horeogrāfe» par deju lieluzvedumu «Vēstījums rakstos».

U. Šteins ir horeogrāfs, dejas pedagogs, vairākkārtējs Deju svētku virsvadītājs. Tautas deju ansambli «Vektors» viņš vadījis 55 gadus, pirms trim gadiem kolektīvu nododot horeogrāfes D. Bārbales rokās.

Horeogrāfu D. Bārbales, Agra Daņiļeviča un Ginta Baumaņa iestudētais «Vēstījums rakstos», kas bija viens no Latvijas simtgades svinību spilgtākajiem kultūras notikumiem, saņēma arī balvu «Skatuviskās tautas dejas uzvedums vai notikums».

Jaundibinātā Dejas balva ir Latvijas augstākais apbalvojums profesionālajā dejas mākslā – baletā, laikmetīgajā dejā, mūsdienu un skatuviskajā tautas dejā. Šogad to pasniedza par izciliem sasniegumiem 2017. un 2018. gadā. Laureāti saņēma naudas balvu 1000 eiro apmērā, mūža balvas saņēmējs – 1500 eiro, kā arī mākslinieces Gintas Grūbes veidotu statueti. Dejas balvas pasniegšanas svinīgā ceremonija notika 29. aprīlī Mihaila Čehova Rīgas krievu teātrī.

Dejas balvu rīko Latvijas Dejas informācijas centrs sadarbībā ar Kultūras ministriju. Žūrijas komisijā strādāja baleta eksperti Gunta Bāliņa, Marians Butkevičs un Regīna Kaupuža (žūrijas komisijas priekšsēdētāja), laikmetīgās dejas eksperti Ramona Galkina un Andris Kačanovskis, skatuviskās tautas dejas eksperti Gints Baumanis un Alda Skrastiņa, mūsdienu dejas eksperti Inga Raudinga un Guntis Spridzāns. Balvas pasniegšanas ceremonijas veidošanā sadarbojās atzīti dejas, teātra, video un mūzikas mākslinieki – režisore Krista Burāne, horeogrāfes Aleksandra Astreina, Guna Trukšāne, Anete Vanceviča un Agnese Bordjukova, muzikālā noformējuma mākslinieks DJ Monsta, scenogrāfe, kostīmu māksliniece Pamela Butāne, video māksliniece Rūta Pakalne un citi.

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

30. aprīlis, 2019 plkst. 11:49

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi