Vebinārā stāstīs par Latvijas akadēmiskā personāla sagatavošanu jaunajai tehnoloģiskajai realitātei

8. jūlijs
.
.
Foto: Pixabay.com

Piektdien, 10. jūlijā, plkst. 15.00 Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Rīgas Biznesa skolas Facebook lapā būs skatāms vebinārs «Latvijas akadēmiskā un zinātniskā personāla sagatavošana jaunajai tehnoloģiskajai realitātei», kurā varēs uzzināt, kā tuvākajos trīs gados ar Latvijas valdības atbalstu Ņujorkas štata Bufalo universitātē (University at Buffalo, State University of New York) tiks sagatavoti augsti kvalificēti augstskolu mācībspēki, kuri varēs lasīt lekcijas gan informācijas tehnoloģijas (IT) studentiem, gan arī tiem, kuri studē citās jomās, bet kuriem tāpat nākotnē darbam būs nepieciešamas IT zināšanas. 

Pirmie četrpadsmit RTU, Latvijas Universitātes (LU) un Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) mācībspēki jau 2019./2020. studiju gadā pilnveidoja savas zināšanas ASV Bufalo universitātē, apgūstot IT kursu sagatavošanu, starpdisciplināras un STEM (Science, Technology, Engineering and Mathematics) mācību metodes, kā arī prasmes studentu projektu vadībā un uzraudzībā. Šogad Latvijas valdība piešķīrusi 3 miljonus eiro, kas jāizmanto, līdz 2023. gadam zināšanas ASV papildinot vēl 35 mācībspēkiem.

ASV jau studējušie pedagogi savas zināšanas liek lietā, mācot studentus pērn izveidotajā studiju programmā «Datorzinātne un organizāciju tehnoloģijas», kas sagatavo augsta līmeņa informācijas tehnoloģijas (IT) speciālistus – potenciālos uzņēmumu vadītājus, kuri nākotnē veidos Latvijas un Baltijas līderību IT jomā. Programmu izveidojušas RTU, LU un Bufalo universitāte, sadarbojoties ar valsts pārvaldi un privāto sektoru. Programmu administrē RTU Rīgas Biznesa skola. Šī bija pirmā reize Latvijas vēsturē, kad jaunajā programmā ar finansējumu konkrētam mērķim savu ieguldījumu sniedza Izglītības un zinātnes ministrija (IZM), Ekonomikas ministrija (EM) un banku un IT industrija, atbalstot studiju programmas sagatavošanu un mācībspēku zināšanu pilnveidi. 

Vebinārā par ASV apgūto un to, kā jauniegūtās zināšanas palīdzējušas darbā ar studentiem Latvijā, stāstīs RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas (DITF) profesore Marina Uhanova, LU mācībspēks Krišjānis Nesenbergs un RSU Informācijas sistēmu nodaļas vadītājs Uldis Doniņš. Atziņās par valsts ieguldījuma atdevi dalīsies IZM parlamentārais sekretārs Reinis Znotiņš, EM valsts sekretāra vietnieks Raimonds Aleksejenko, kā arī ASV vēstniecības kultūras atašejs Rebeka Satterfield. Savukārt par nākamajā akadēmiskajā gadā iecerētajām mācībspēku studijām stāstīs Bufalo universitātes Inženierzinātņu un lietišķo zinātņu skolas dekāna vietnieks bakalaura studiju jautājumos Jeffrey Errington, bet studentu viedokli par jauniegūtajām zināšanām sniegs RTU DITF 2. kursa students Jēkabs Solovjovs. 

Vebinārs notiks angļu valodā, un to vadīs RTU Rīgas Biznesa skolas direktors Jānis Grēviņš. Vebināra laikā arī būs iespēja uzdot jautājumus un saņemt atbildes uz tiem.  

Kopīgot rakstu

Universitāte

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

8. jūlijs plkst. 12:21

Līdzīgi raksti

Jaunumi

_