Valsts prezidents pasniedz balvas RTU Inženierzinātņu vidusskolai, apliecinot tās izcilību talantīgu skolēnu izglītošanā

24. augusts, 2022
.
.
.
Valsts prezidents Egils Levits sveic RTU Inženierzinātņu vidusskolas direktori ingunu Grantu, direktores vietnieci Lauru Fjodorovu un skolēnus, pasniedzot ceļojošo balvu «Lielā pūce» un diplomus.

Jau septīto gadu pēc kārtas Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vidusskola ieguvusi pirmo vietu Ata Kronvalda fonda mazo skolu reitingā un no Valsts prezidenta Egila Levita rokām saņem ceļojošo balvu «Lielā pūce». Skola saņem arī diplomu par otro vietu «Zvaigžņu reitingā», kurā vērtēti Latvijas skolu skolēnu panākumi 2021./2022. mācību gadā rīkotajās starptautiskajās olimpiādēs.

2022. gada skolu reitingā IZV ieguvusi 157 balles, uzrādot ievērojami labākus rezultātus salīdzinājumā ar citām mazajām skolām. IZV sniegums tiek vērtēts mazo skolu grupā, kur vidusskolēnu skaits 10.–12. klasē nepārsniedz 100 skolēnu, taču būtībā IZV sniegums ir salīdzināms ar ģimnāziju rezultātiem, kur reitinga pirmo vietu ar 162 ballēm ieņem Rīgas Valsts 1. ģimnāzija, kam ar 121,27 ballēm seko Rīgas Valsts 2. ģimnāzija. 

Ata Kronvalda fonda skolu reitings tiek veidots, balstoties uz skolēnu rezultātiem valsts un atklātajās olimpiādēs, skolēnu zinātniskajās konferencēs un citās valsts mēroga zinību sacensībās. Reitinga mērķis ir sekmēt skolu aktivitāti skolēnu talantu attīstīšanā un dot vecākiem objektīvu informāciju par skolu pieredzi un iespējām talantīgo skolēnu spēju izkopšanā.

Arī «Zvaigžņu reitinga» mērķis ir palielināt pedagogu ieinteresētību darbā ar talantīgiem skolēniem, kuri patstāvīgi apgūst zināšanas, kā arī informēt sabiedrību par skolām, kas spēj sagatavot skolēnus ar augsta līmeņa zināšanām. RTU IZV jau tradicionāli ierindojas šī reitinga līderu pozīcijās, pēc kopējā punktu skaita atpaliekot tikai no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas. 

Inženierzinātņu vidusskolu RTU 2015. gadā dibināja, lai atbalstītu talantīgus Latvijas jauniešus, kuri vēlas savu nākotni saistīt ar inženierzinātnēm, kā arī lai popularizētu inženierzinātnes kā nākotnes izglītības un karjeras perspektīvu. IZV sniegumu veicina augsti kvalificēti mācībspēki, lieliska mācību tehniskā bāze, kā arī motivēti un mērķtiecīgi skolēni. IZV skolēni jau kopš skolas izveides apliecina savu talantu un zināšanas, Latvijas un starptautiskajās mācību priekšmetu olimpiādes parādot izcilu sniegumu un iegūstot godalgas. 

24.08.2022. Valsts prezidents Egils Levits piedalās ikgadējā Ata Kronvalda balvas, ceļojošās balvas “Lielā Pūce” un “Mazā Pūce” pasniegšanas ceremonijā

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

24. augusts, 2022 plkst. 15:13

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi