Valdis Dombrovskis RTU lasīs lekciju par Eiropas monetārās savienības stiprināšanu (TIEŠRAIDE)

29. septembris, 2017

Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētāja vietnieks un Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) absolvents Valdis Dombrovskis piektdien, 6. oktobrī, viesosies RTU, kur lasīs lekciju «Eiropas Ekonomiskās un monetārās savienības stiprināšana». Lekcija notiks plkst. 11 RTU Arhitektūras fakultātē, Ķīpsalas ielā 6. Pirms lekcijas norisināsies RTU Senāta sēde, kurā RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis V. Dombrovskim svinīgi pasniegs RTU Goda biedra diplomu.

V. Dombrovskis absolvējis RTU Inženierekonomikas un vadības fakultāti, un RTU Goda biedra diplomu viņam pasniegs par atbalstu RTU studiju programmu pilnveidošanā, studiju virziena «Iekšējā drošība un civilā aizsardzība» attīstībā atbilstoši Eiropas Savienības (ES) uzstādījumiem un studējošo mobilitātes veicināšanā, īpaši Eiropas Padomē. V. Dombrovskis aktīvi piedalās arī IEVF zinātniskajā darbā.

V. Dombrovska pārziņā EK ir eiro un sociālais dialogs, finanšu stabilitāte, finanšu pakalpojumi un kapitāla tirgu savienība. Lekcijā, uz kuru aicināti RTU studenti, mācībspēki un citi interesenti, viņš pievērsīsies eiro un Eiropas monetārās savienības stiprināšanas jautājumiem, kas īpaši aktuāli kļuva pēc nesen pārdzīvotās pasaules finanšu un ekonomikas krīzes. Tā ir pierādījusi, ka ES ir nepieciešama lielāka stabilitāte un aizsardzība, ko iespējams īstenot, stiprinot valūtu un ekonomisko un monetāro savienību. EK ir sākusi diskusiju par ES nākotni, īpašā pārdomu dokumentā izklāstot iespējamos ceļus virzībā uz ekonomiskās un monetārās savienības padziļināšanu un tās izveides pabeigšanu līdz 2025. gadam.

«Mums ir jāizmanto pašreizējās politiskās un ekonomiskās iespējas, lai izveidotu spēcīgu un labi funkcionējošu Eiropas ekonomisko un finanšu savienību, izvairoties no jaunas krīzes,» saka V. Dombrovskis. Pēc lekcijas viņš iepazīsies ar RTU Dizaina fabriku un Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes laboratorijām.

Par RTU Goda biedru ievēlē Latvijas un citu valstu zinātnes, izglītības, kultūras, sabiedriskos, tautsaimniecības un administratīvos darbiniekus, kuri sekmējuši universitātes būtisku attīstību. Atjaunotās Latvijas valsts laikā RTU Goda biedra statuss ir piešķirts tikai sešiem cilvēkiem — akadēmiķim Jānim Stradiņam, Cīrihes Federālās tehniskās augstskolas profesoram Konradam Ostervalderam, Ņujorkas štata universitātes Buffalo State viceprezidentam Voldemāram A. Innusam, Latvijas bijušajam Valsts prezidentam Andrim Bērziņam, Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības uzņēmēju asociācijas Padomes priekšsēdētājam Vilnim Rantiņam un tagad – Valdim Dombrovskim.

Prezentācija

RTU Sabiedrisko attiecību departaments