Vairāk nekā 500 būvspeciālistu bez maksas apguvuši BIM tehnoloģiju rīkus

12. jūlijs
.
.
Foto: pixabay.com

552 būvspeciālisti izmantojuši iespēju uzlabot zināšanas būves informācijas modelēšanas (BIM) praktiskajā pielietošanā projektēšanas un būvdarbu procesā, kā arī ieviešanā uzņēmumos, piedaloties bezmaksas BIM tehnoloģiju apmācību kursu pavasara sezonā. Kursi ir turpinājums 2020. gadā uzsāktajām mācībām. Jau ir atvērta pieteikšanās mācībām rudenī.

Mācības organizē SIA «Latvijas standarts» sadarbojoties ar Rīgas Tehnisko universitāti (RTU) un SIA «CMB Inženieru kompetences centru», un ir veiksmīgi sasniegts mērķis – pilnveidot kompetenci darbam BIM vidē. Pavasara semestrī tika saņemti 667 dalībnieku pieteikumi; pēc pieteikumu skaita populārākie apmācību moduļi bija «BIM praktiskā ieviešana uzņēmumā un labākā prakse» un «BIM koordinēšana». 

«Kā speciālistam ar jau esošu pieredzi būves informācijas modelēšanas tehnoloģijās arhitektūras un būvniecības nozarē, šie kursi palīdzēja iepazīties ar jaunākajām aktualitātēm saistībā ar BIM attīstību Latvijā, kā arī ļāva paaugstināt manu esošu kompetences līmeni dotajā sfērā. Kursu praktiskais aspekts – darbs grupās un dažādu programmu pielietošana palīdzēja gūt padziļinātāku ieskatu dotajās tēmas,» noklausoties vairākus BIM apmācību kursus, atzinīgi secina arhitekts Aivars Žogla. 

Arī būvspeciālists Uldis Mosāns ir ļoti apmierināts: «Pateicos par lielisko iespēju papildināt savas zināšanas būvniecības jomā! Kad pieteicos kursiem, man praktiski nebija zināšanu par BIM. Tā kā apmācības bija bezmaksas, es nolēmu izmantot šo iespēju. Ieguvums no kursiem – ievērojami paplašināju savas zināšanas būvniecības jomā, kā arī guvu izpratni, kā BIM metodes tiek izmantotas ne tikai būvniecības procesā, bet daudz plašāk.»

Apmācību cikls veidots tā, lai būtu interesants un vērtīgs katram – sešos moduļos iekļauti četri praktisko nodarbību moduļi darbam ar specializētām BIM programmatūrām (BIM modelēšana arhitektūras un būvkonstrukciju projektēšanā, BIM modelēšana inženiersistēmu projektēšanā, BIM koordinēšana un BIM savietotā modeļa izmantošana būvniecības procesā) un divi semināru moduļi bez tās (BIM praktiskā ieviešana uzņēmumā un labākā prakse, 3D skenēšana izejas datu ieguvē, apstrādē un BIM modeļu izveidē). Dalībniekiem dota iespēja veiksmīgi apvienot teorijas apguvi ar praktisku līdzdarbošanos, gūstot pārliecību par sevi kā zinošu un mūsdienu tirgum atbilstošu speciālistu.

Mācības ir efektīvas, pateicoties moduļu apgūšanai grupās, kuru izmērs ļauj individuāli pievērsties katram dalībniekam, kā arī gūt pieredzi vienam no otra (praktiskās nodarbības tika vadītas līdz 25 cilvēku grupai, semināri – grupās līdz 50 cilvēkiem). Būtisku pienesumu sniedza RTU Būvniecības digitalizācijas centrs, nodrošinot aktuālākos un mūsdienīgākos mācību resursus un risinājumus. Mācību procesu atvieglojusi arī iespēja dalībniekiem pirms apmācību uzsākšanas iepazīties ar BIM e-apmācību kursa materiāliem, kas izstrādāti projektā «E-apmācību kursu izstrāde būvju informācijas modelēšanai, koordinēšanai un vadībai» (LVS 2019/3) 2019. gadā. Apmācību noslēgumā dalībnieki par aktīvu iesaisti saņem elektronisku apliecinājumu, kas derīgs profesionālās pilnveides kredītpunktu iegūšanai visās būvspeciālistu sertifikācijas iestādēs. 

Apmācības pulcēja plašu dalībnieku loku no visas Latvijas, neatkarīgi no līdzšinējās pieredzes darbā ar BIM. Ikvienam  ir iespēja reģistrēties vairākiem apmācību moduļiem, izvēloties savām priekšzināšanām atbilstošāko. Puse dalībnieku apmācības uzsāka bez iepriekšējas pieredzes ar BIM, kas tikai vairo pārliecību par apmācību vērtību, kā arī iedrošina pietiekties nākamos dalībniekus. 

Apmācības vada vadošie BIM speciālisti Latvijā, pateicoties kuru aizrautībai un gatavībai dalīties ar zināšanām, sasniegti lieliski rezultāti. Apmācības vada Kristaps Ritvars Ronis, Jānis Berķis, Artūrs Neiburgs, Jurģis Zemītis, Dārta Ļaudaka un Māris Kaļinka. 

Pavasara sezonā apmācības notika attālināti no 22. aprīļa līdz 17. jūnijam.

No jūlija mājas lapā bdc.rtu.lv ir pieejams rudens BIM apmācību kursu grafiks. Tā ir iespēja visiem, kuri nepaguvuši apmeklēt pavasara kursus, aizpildīt dalībnieku pieteikšanās anketas un pieteikties rudens semestrim.

BIM tehnoloģiju apmācības tiek īstenotas SIA «Latvijas standarts» iepirkumā «Apmācību programma BIM praktiskai pielietošanai projektēšanas un būvdarbu procesa ietvaros: izstrāde un apmācību īstenošana» (ID nr. LVS 2021/1). 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

12. jūlijs plkst. 16:37

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi