Vafeļu torņu konstruēšanas sacensībās uzbūvētais tornis pārsniedz divu metru atzīmi

11. marts, 2019
Augstākā torņa autori - komanda «TomsElvis». Foto: RTU BIF studentu pašpārvalde

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Būvniecības inženierzinātņu fakultātes (BIF) studentu pašpārvaldes rīkotajās konstruēšanas sacensībās «Vafeļu inženieris 10», izveidojot 2,02 metrus augstu torni, kategorijā «Augstākais tornis» uzvarēja komanda «TomsElvis», tās dalībnieki – Elvis Tolmačovs un Toms Zolmanis. Savukārt kategorijā «Dizaina objekts» par labāko atzīts komandas «Man i’ āķs’ lūpā» izveidotais vafeļu un šokolādes objekts.

Fotogalerija

Augstāko torņu kategorijā, no uzvarētāja atpaliekot par 5 centimetriem, ar 1.97 metrus augstu torni otrie bija komanda «Sarkanā mašīna 2.2», bet komanda «Kur biezās vafeles?» ar 1.79 metrus augstu torni ierindojās trešajā godalgotajā vietā. Kategorijas «Augstākais tornis» uzvarētāji balvā saņēma 600 eiro vērtu dāvanu karti no ceļojumu aģentūras.

Dizaina kategorijas torņu otrajā vietā ierindojās komanda «Tritons», bet trešie bija komanda «Vazilīns». Specbalvu vafeļu torņu būvēšanas sacensībās tika piešķirta jaunākajiem dalībniekiem – komandai no Hanzas vidusskolas 5. klases.

Šī gada augstākā vafeļu torņa autori – komanda «TomsElvis» iepriekšējā gadā ar 1,89 metru torni ierindojās otrajā vietā, bet uzvaras laurus plūca «PWr team» komanda no Polijas.

«Vafeļu inženieris 10» notika 7. martā. Katrai komandai tika piešķirtas vafeles, šokolāde, lineāls, papīra nazis, papīrs, zīmulis, plastmasas karotīte, kā arī šokolādes kausēšanas trauki un nodrošināts karsts ūdens. Vafeļu torņu un dizaina objektu būvniecībai bija atvēlētas trīs stundas.

Augstāko torņu kategorijā par labāko tika atzīta tā komanda, kas uzbūvējusi visaugstāko torni, kas vismaz piecas sekundes spēja noturēt 250 ml smagu skārdeni, ko novietoja uz īpaši šim mērķim izveidotas platformas. Dizaina objekts tematiski bija jāveido tā, lai tas atspoguļotu sacensību organizētāju definēto tematu, kuru sacensību dalībnieki uzzināja, sākot darbu. Par uzvarētāju tika atzīts sarežģītākais, tematam atbilstošākais un radošākais veidojums.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

11. marts, 2019 plkst. 10:31