Vafeļu konstruēšanas sacensībās uzvar Polijas un Latvijas komandas

16. marts, 2018
Pirmās vietas ieguvēji augstāko torņu kategorijā - komanda «PWr team»

Šogad Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Būvniecības inženierzinātņu fakultātes (BIF) studentu pašpārvaldes rīkotajās konstruēšanas sacensībās «Vafeļu inženieris 9», izveidojot 2 metrus augstu torni, kategorijā «Augstākais tornis» uzvaras laurus plūca «PWr team» – komanda no Polijas. Savukārt kategorijā «Dizaina objekts» uzvarēja komanda «Ulmaņlaiku inženieri».

«PWr team» dalībnieki bija Jarek Opalaa, Magdalena Mihilewicz un Paula Makowskaa.

Otrajā vietā augstāko torņu kategorijā ar 1,89 m augstu torni ierindojās komanda «TomsElvis», tās dalībnieki – Elvis Tolmačovs un Toms Zolmanis. Trešās vietas ieguvēju – komandas «Kas tā par konstrukciju?» būvētais tornis bija 1,79 m augsts, un to būvēja Līva Ļeonova, Valts Verners Pērkons un Reinis Krauklis.

Dizaina kategorijas uzvarētāju komandas «Ulmaņlaiku inženieri» dalībnieki bija Kārlis Reinis Ulmanis, Sabīne Ščegoļeva un Agnija Cirvele. Viņu dizaina tēma – Latvijas kultūras mantojums.

«Vafeļu inženieris 9» notika 15. martā. Katrai komandai tika piešķirtas vafeles, šokolāde, lineāls, papīra nazis, papīrs, zīmulis, plastmasas karotīte, kā arī šokolādes kausēšanas trauki un nodrošināts karsts ūdens. Vafeļu torņu un dizaina objektu būvniecībai bija atvēlētas trīs stundas.

Augstāko torņu kategorijā par labāko tika atzīta tā komanda, kas uzbūvējusi visaugstāko torni, kas vismaz piecas sekundes spēja noturēt 250 ml smagu skārdeni, ko novietoja uz īpaši šim mērķim izveidotas platformas. Dizaina objekts tematiski bija jāveido tā, lai tas atspoguļotu sacensību organizētāju definēto tematu, kuru sacensību dalībnieki uzzināja, sākot darbu. Par uzvarētāju tika atzīts sarežģītākais, tematam atbilstošākais un radošākais veidojums.

Kategorijas «Augstākais tornis» uzvarētāji balvā saņēma iespēju doties ekskursijā uz būvniecības  koncerna UPB ražotnēm un objektiem Zviedrijā.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

16. marts, 2018 plkst. 16:48