Vācijas pētnieki prezentē nākamās paaudzes zinātni

9. oktobris, 2009

16.10.2009.

Lai prezentētu perspektīvos starpdisciplinārās pētniecības virzienus, piektdien, 16. oktobrī, Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) ar vieslekcijām uzstājās pasaulslaveni vācu zinātnieki no sešām Vācijas universitātēm.

{moseasymedia media=/images/banners/dainas_sekcija.swf width=405}

Skatīt galeriju

starpdisciplinara_sekcija.jpg

RTU 50. starptautiskās zinātniskās konferences zinātniskā sekcija «Starpdisciplinārā izglītība un pētniecība Vācijas universitātēs» notika 16. oktobrī RTU Mazajā zālē, Kaļķu ielā 1.

Ja būvniecības profesors iesaistās kosmosa kuģu materiālu pētniecībā, rodas nākotnes gaisa kuģi ar jaunām konstrukcijas iezīmēmun netradicionālas gaisa kuģu konstruēšanas metodes, kas ļauj optimizēt gaisa kuģu konstrukcijas. Ja informātikas profesore vada šūnu biologu,elektrotehniķu un matemātiķu pētnieku grupu – rodas inovatīvi elektriskās stimulācijas implanti, ar kuru palīdzību kauli saaug ātrāk, nedzirdīgie atgūst dzirdi, Parkinsona slimniekiem tiek nomākti slimībai raksturīgie simptomi. Ja fizikas profesors darbojas stomatologu komandā, veicot zobu materiālu mehānisko un akustisko īpašību mērījumus, rodas jaunas tehnoloģijas stomatoloģijas vajadzībām.

Ar šādu zinātnes virzienu kombinācijām un to sadarbības rezultātā radītajiem produktiem Vācijas pētnieki iepazīstināja konferences apmeklētājus.

Dažādu zinātnes virzienu sinerģija – tā ir nākotnes zinātnes panākumu formula, atzīst eksperti. Vācijas universitātēm ir bagāta pieredze starpdisciplinārajā pētniecībā, kuras attīstība tiek pastāvīgi un mērķtiecīgi veicināta.

Ar Vācijas starpdisciplināro zinātnes centru pārstāvjiem sadarbojas arī Rīgas Tehniskās universitātes zinātnieki. Kādi ir kopīgie vācu profesoru un RTU profesoru pētniecības projekti? To varēja noskaidrot konferences laikā – patiesi aizraujošās lekcijās visas dienas garumā.

Zinātniskā sekcija  «Starpdisciplinārā izglītība un pētniecība Vācijas universitātēs» notika RTU 50. starptautiskās zinātniskās konferences ietvaros. To rīkoja RTU Zinātņu prorektora dienests ar Baltijas-Vācijas Augstskolu biroja atbalstu.

RTU Informācijas centrs

9. oktobris, 2009 plkst. 18:37