Uzņēmumi atzinīgi novērtē studentu izstrādātos risinājumus biznesa izaicinājumiem

3. februāris, 2022
.
.
.
«Demola Latvia» 2019. gada fināls. Foto: RTU arhīvs

Inovāciju platformā «Demola Latvia» studenti izstrādā risinājumus mobilitātes un piekļuves uzlabošanai, piedāvā idejas tekstila pārstrādes attīstībai, drošības uzlabošanai būvobjektos, palīdz pilnveidot uzņēmumu attiecības ar klientiem un atbilstību vides prasībām. Visus risinājumus uzņēmumi un organizācijas novērtējuši atzinīgi.

«Demola Latvia» ir sadarbības platforma studentiem, uzņēmumiem un universitātēm. Studentiem tā dod iespēju strādāt starpdisciplinārās komandās biznesa vidē, bet uzņēmumiem – bez augsta finansiāla riska ienest kompānijā jaunas kompetences, izveidot kontaktus ar motivētiem, talantīgiem studentiem, kā arī iegūt inovatīvu un dzīvē ieviešamu risinājumu. Programmu īsteno Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) sadarbībā ar Latvijas Universitāti (LU), tajā piedalīties var arī citu augstskolu studenti. 

2021. gada rudens sezonā studentu komandas meklēja risinājumus «Sadales tīkla», «Mitau Prefab», «Valmiermuižas alus», «Torena Investīciju», «MoIPort» un «Valsts Nekustamo īpašumu» (VNI) problēmsituācijām. Pēc VNI aicinājuma komanda pētīja, kā digitāli nodrošināt darba drošības uzraudzību būvlaukumos, «Torena Investīciju» vajadzībām izzināja biznesa iespējas tekstila pārstrādes nozarē un izveidoja biznesa plānu, «MoIPort» – trenēja mākslīgā intelekta risinājumu paredzēt vēl neesošu ķīmisku vielu iespējamās cenas, bet «Valmiermuižas alum» izstrādāja piedāvājumu ērtākai mārketinga materiālu rezervācijai un uzskaitei. Studentu komandas arī izstrādāja ieteikumus, kā «Sadales tīklam» uzlabot mājaslapu saistībā ar iepirkumiem, bet «Mitau Prefab» – iegūt apliecinājumu darbības ilgtspējai.

Visi seši uzņēmumi pozitīvi novērtēja studentu veikumu, izvēloties apbalvot studentus ar motivējošu gala maksājumu. Šī ir pirmā reize «Demola Latvia» vēsturē, kad uzņēmumi iegādājušies risinājumus visām problēmām, ko iesnieguši, norāda programmas koordinatore Līva Stūrmane.

Vēl piecu risinājumu izstrādi atbalstīja uzņēmums «Mikrotīkls» – tie saistīti ar Bērnu klīnisko universitātes slimnīcu, kurai studenti izstrādāja piedāvājumu mobilitātes pilnveidošanai un pacientu mazkustīguma samazināšanai, Latvijas HPC kompetences centru SuperS un viedpilsētas inovāciju telpu «VEFRESH». Lai rastu risinājumu vienam no «VEFRESH» izaicinājumiem, studenti analizēja Čiekurkalna dzelzceļa stacijas vides pieejamības problēmas un radīja piedāvājumu informatīvām vides norādēm.

«Šie ir sociāli nozīmīgi izaicinājumi. Ar risinājumiem ir iepazīstināti gan izaicinājumu devēji, gan Rīgas domes atbildīgie dienesti un sabiedriskās organizācijas, to novērtējums ir atzinīgs. Esmu gandarīta, ka arī studenti ir ieinteresēti sociālas nozīmes problēmu risināšanā, apzinoties, ka par to nesaņems papildus atalgojumu no kompānijām,» pauž L. Stūrmane. . 

«Demola Latvia» aicina jaunus studentus iesaistīties Latvijas uzņēmumu un organizāciju izaugsmē. Dalībai pavasara sezonai iespējams pieteikties līdz 5. februārim.

«Demola Latvia» ir daļa no ERAF līdzfinansēta projekta «Inovāciju granti studentiem» (Nr.1.1.1.3/18/A/001 «RTU inovāciju granti studentiem» un Nr.1.1.1.3/18/A/007 «LU inovāciju granti studentiem»).
 

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

3. februāris, 2022 plkst. 11:43

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi