Uz sešiem gadiem akreditētas četras RTU studiju virziena «Ražošana un pārstrāde» studiju programmas

31. jūlijs, 2022

Četras Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes (MLĶF) Dizaina tehnoloģiju institūta (DTI) programmas studiju virzienā «Ražošana un pārstrāde» visos trīs – bakalaura, maģistra un doktora – līmeņos ir ieguvušas akreditāciju uz sešiem gadiem – līdz 2028. gada 30. jūnijam.

Profesionālā bakalaura programma «Apģērbu un tekstila tehnoloģija», profesionālā bakalaura programma «Materiālu tehnoloģija un dizains», profesionālā maģistra programma «Dizaina inženierija» un akadēmiskā doktorantūras programma «Šķiedru materiālu zinātne» tika novērtētas kā labas, apstiprinot šo studiju programmu konkurētspēju gan vietējā, gan starptautiskajā mērogā, jo trīs studiju programmas tiek piedāvātas arī ārvalstu interesentiem studijām angļu valodā. Studiju programmas vērtēja starptautiska ekspertu grupa.

Līdz ar studiju virziena akreditāciju ir pabeigta arī studiju programmu konsolidācija, kuras laikā projektā «Rīgas Tehniskās universitātes studiju programmu fragmentācijas samazināšana un resursu koplietošanas stiprināšana» divu profesionālo maģistra studiju programmu vietā tika izstrādāta, licencēta un aprobēta jauna profesionālā maģistra studiju programma «Dizaina inženierija». Tā ir starpdisciplināra programma, kas balstīta uz zinātnisko atklājumu, jaunāko tehnoloģiju un materiālu radošu lietojumu dizaina projektu risinājumos, lai nodrošinātu lietotāju vajadzības, ņemot vērā funkcionālās, estētiskās, lietojamības, vides drošības, ilgtspējas un ražošanas prasības. Programmas absolventi, ņemot vērā dizaina izšķirošo lomu konkurētspējīgā uzņēmējdarbībā un augstvērtīga dizaina pieprasījumu sabiedrībā, spēj apzināt un integrēt dizaina projektos jaunus materiālus, formas, furnitūru, apdares veidus un tehnoloģijas, kā arī ikdienā sastrādāties ar saistīto nozaru speciālistiem un ražošanas inženieriem.

Papildu informācija par profesionālo maģistra studiju programmu «Dizaina inženierija»

Studiju programma «Dizaina inženierija» izstrādāta, licencēta, aprobēta un novērtēta Eiropas Sociālā fonda projektā Nr. 8.2.1.0/18/A/013 «Rīgas Tehniskās universitātes studiju programmu fragmentācijas samazināšana un resursu koplietošanas stiprināšana».

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

31. jūlijs, 2022 plkst. 13:44