Universitātes un industrijas sadarbībā svarīgākais ir koprade

21. augusts, 2019
RTU Dizaina fabrikas projektu vadītāja Liene Briede

Negribētu, lai uzņēmumi augstskolu uztver kā izpildītāju, bet studentus kā darbaspēku, kas veiks vienu vai otru uzdevumu. Svarīga ir koprade, sarunā ar laikrakstu «Dienas Bizness» uzver Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Dizaina fabrikas projektu vadītāja Liene Briede. Viens no RTU stratēģiskajiem mērķiem ir aktīva sadarbība ar industriju dažādos līmeņos un virzienos, un tieši Dizaina fabrika ir tā, kura aktīvi iesaistās šajā procesā un īsteno dažādus sadarbības modeļus.

Nākamais studentu un industrijas sadarbības modelis, kurš tiks aizsākta rudenī, ir Inovāciju granti studentiem. Tajā kopā ar citām universitātēm plāno izveidot platformu idejubanka.lv, kurā jebkurš uzņēmums un organizācija varēs pieteikt savu izaicinājumu vai problēmsituāciju, vēsta publikācija. Būtiski, ka šī aktivitāte tiks integrēta studiju procesā – kā uzdevums studiju programmās vai virzīta kā studiju noslēguma darbu tēma.

L. Briede atzīst, ka universitāšu un uzņēmēju sadarbībā pēdējo gadu laikā ir noticis ievērojams progress, un tas ir saistīts gan ar dažādu valsts un ES atbalsta programmu īstenošanu, gan zinātniski ietilpīgu uzņēmumu attīstību. Uzņēmēju interese par universitāti ir augusi, tāpat arī savstarpējā uzticība.

«Šobrīd Dizaina fabrikā esam identificējuši piecas mērķa grupas – sadarbību ar zinātniekiem, studentiem, lielajiem uzņēmumiem, jaunuzņēmumiem un starptautiskajām kompānijām. Lai veiksmīgāk modelētu produktu portfeli, šobrīd veicam nelielu pētījumu, lai identificētu grupu vajadzības,» klāsta Dizaina fabrikas pārstāve.

2019. gada 21. augusta «Dienas Biznesa» publikācija «Aug interese sadarboties»: 1. lpp., 2. lpp..

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

21. augusts, 2019 plkst. 12:47