Universitātes un absolventu saiknes uzturēšana — abpusējs ieguvums

2. maijs, 2018

Kad pēc izlaiduma absolventi aizver universitātes durvis, viņu saikne ar augstskolu nepārtrūkst. Mūsdienās ir daudz dažādu instrumentu, kas palīdz veidot un saglabāt absolventu saikni ar augstskolu. Viens no tādiem – digitālā platforma, kur absolventi, līdzīgi kā sociālajos tīklos, var uzturēt saikni ar studiju biedriem un universitāti. Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) pirmā Latvijā ir sākusi lietot absolventu digitālo platformu «RTUconnect», portālā Delfi.lv raksta RTU Absolventu asociācijas izpilddirektore Anita Straujuma.

Viņa skaidro, ka augstskolas apzinās absolventus kā vērtību un seko līdzi viņu tālākajām gaitām, uzturot ar viņiem ciešas attiecības arī pēc universitātes absolvēšanas. Šādām attiecībām ir abpusējs ieguvums. Pirmkārt, tas, kā veidojas absolventu karjera, ir lakmusa papīrs universitātes studiju kvalitātei un atbilstībai darba tirgum.

Otrkārt, absolventi palīdz veidot universitātes saikni ar biznesu. Viņi sadarbojas ar augstskolas zinātniekiem inovāciju izstrādē un komercializācijā. Viņi arī paši veido inovācijas, nepieciešamības gadījumā izmantojot universitātes piedāvātos resursus. Viņi kā uzņēmumu vadītāji iesaistās universitātes dzīvē, piedaloties padomnieku konventu darbā.

Treškārt, viņi savos uzņēmumos piedāvā praksi vai darba vietas augstskolas studentiem, tā palīdzot viņiem uzsākt darba gaitas un iegūstot darbiniekus laikā, kad darba tirgū valda inženieru un augsto tehnoloģiju speciālistu trūkums.

Absolventu saiknes uzturēšana ar universitāti un citam ar citu pēc augstskolas beigšanas ir zināms izaicinājums, uzskata A. Straujuma. Protams, lai absolvents vēlētos arī pēc studijām saglabāt savu universitātes kopienu, viņam saikne ar augstskolu jāveido jau studiju gados. Ja tā būs radusies, tad tālākais notiks jau dabiski un Latvijas augstskolas stiprinās vēl viens spēcīgs stūrakmens — absolventi.

Anitas Straujumas raksts portālā Delfi.lv.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

2. maijs, 2018 plkst. 9:29