Universitātes finansiāli un ar padomiem studentiem palīdzēs īstenot biznesa idejas

7. oktobris, 2019
.
.
.
RTU zinātņu prorektors Tālis Juhna projekta «Inovācijas granti studentiem» atklāšanā. Foto: Andra Marta Babre

Turpmākos trīs gadus studenti ar daudzsološām biznesa idejām un degsmi strādāt varēs pieteikties projektā, kas nodrošinās kā noderīgas mācības uzņēmējdarbībā, tā arī stipendijas un sadarbības iespējas ar jau esošiem uzņēmumiem. Programmā iesaistījušās sešas Latvijas universitātes, tajā skaitā, Rīgas Tehniskā universitāte, un kopējais pieejamais naudas apmērs ir 14 miljoni eiro, ziņo TV3.

«Ir iespēja piedalīties biznesa inkubatorā, saņemt finansiālu atbalstu. Ja grib attīstīt produktu, var sadarboties ar Rīgas Tehniskās universitātes Dizaina fabriku, mēs palīdzēsim. Uzsākot doktorantūru, var sadarboties ar industriju jeb izmantot tā saukto industriālā doktora pieeju, proti, studēt un strādāt industrijā vienlaikus,» uz iespējām, ko studentiem nodrošina dalība projektā «Inovācijas granti studentiem», TV3 norāda RTU zinātņu prorektors Tālis Juhna.

«Inovāciju granti studentiem» ir Izglītības un zinātnes ministrijas koordinēta un Eiropas reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansēts projekts. To īsteno sešas universitātes un augstskolas – RTU, Latvijas Universitāte, Rīgas Stradiņa universitāte, Ventspils augstskola, Liepājas universitāte un Latvijas Jūras akadēmija. Projekts tiek īstenots ar mērķi vairot studentos inovatīvo domāšanu, jaunrades prasmes un uzņēmējspēju. Lai to panāktu, tiek piedāvāti daudzveidīgi un moderni apmācību moduļi, plašas sadarbības iespējas ar industriju, stipendijas un atbalsta instrumenti agrīnu zinātņietilpīgu biznesa ideju attīstīšanai. Trīs gadu laikā RTU studentu biznesa ideju attīstībā plāno ieguldīt ap 400 tūkst. eiro, bet stipendijās – 1,2 milj. eiro.

Papildu informācija par RTU Studentu inovācijas grantu programmas aktivitātēm

Par idejām un prototipiem, kas top RTU «Inovāciju granti studentiem» programmās, TV3 stāsta arī vairāki RTU studenti. RTU trešā kursa students Kārlis Reinis Ulmanis programmā «Demola Latvia» izdomājis lētāku veidu, kā autostāvvietā noteikt brīvās vietas, pārdevis šo ideju uzņēmumam un arī pieņemts tajā darbā idejas tālākai attīstībai. Savukārt ārvalstu students Antons Rajans ar ekoierīces palīdzību mēģina imitēt dabisku ekosistēmas procesu, kurā dažādi mikroorganismi attīra ūdeni.

TV3 sižets.

Par to, kā Latvijas augstskolas, īstenojot projektu «Inovāciju granti studentiem», audzinās nozaru ledlaužus, ziņo arī laikraksts «Diena». «Diena» 6.lpp. «Diena» 7.lpp. 

 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

7. oktobris, 2019 plkst. 14:38

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi