Turpinās pieteikšanās «Produktu attīstības projektam»

9. janvāris, 2020

Līdz 27. janvārim turpinās pieteikšanās «Produktu attīstības projektam» (PAP) - apmācību modulim, kurā studentu komandas, sistematizējot un padziļinot zināšanas jaunu produktu izstrādāšanā, tehnoloģiju pārnesē un komercializācijā, rada prototipus. Par dalību RTU studenti saņem arī stipendiju 200 - 228 eiro apmērā.

Pieteikuma anketa.

PAP ir nākamais solis studentiem, kuri apguvuši jaunu produktu izstrādes un komercializācijas studiju moduli. Tajā aicināti iesaistīties studenti ne ātrāk kā trešā studiju gadā bakalaura profesionālo studiju programmās un otrā studiju gada pavasara semestrī bakalaura akadēmisko studiju programmās. Lai veiksmīgi pieteiktos, studentam vai komandai ir jābūt gatavam un prezentējamam Alfa prototipam.  Kā papildu kritērijs tiek ņemts vērā uzņēmēju vai organizāciju sniegts apliecinājums projekta turpināšanai.

Rudens semestrī PAP apmācībās piedalījās komandas ar dažādām idejām, piemēram, apģērbu kolekcija «Rīts» - augstas kvalitātes tilla, zīda un poliestera rīta tērpi ar lāzergrieztu ziedu motīviem, želejas konfektes «Sauleslācis» no ekoloģiski ražotām sastāvdaļām ar D vitamīna pilieniem, «KidKits» - eksperimentu komplekti bērniem ķīmijas, fiziskas un citu eksakto zinātņu apgūšanai interaktīvā veidā un citi projekti. Viena no komandām arī uzlabo dizainu un tehnoloģisko risinājumu medmāsu krekliem un bērnu rokas šinām Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā, papildus veidojot spēles elementu bērniem, kuri nonākuši slimnīcā.

PAP paredz arī potenciālo atbalsta organizāciju iesaisti studiju procesā un moduļa rezultātā iegūto produktu iespējamās komercializācijas nodrošināšanā.

PAP ir daļa no programmas «Inovāciju granti studentiem» (ERAF līdzfinansētais projekts Nr. 1.1.1.3/18/A/001 «RTU inovāciju granti studentiem»), kas nozīmē, ka studenti par dalību aktivitātē var saņemt stipendiju – 200 eiro mēnesī (bakalaura un maģistra līmeņa studenti) vai 228 eiro mēnesī (doktoranti). Lai pieteiktos stipendijai, studentam ir jābūt sekmīgam un bez studiju parādiem.

Jautājumu un neskaidrību gadījumā aicinām sazināties ar kursa koordinatori Elīnu Miķelsoni:

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

9. janvāris, 2020 plkst. 14:25