Turpinās attīstīt klimata hakatonā RTU radītas idejas

30. oktobris, 2018
.
.
.
Foto: Lauris Veļičko

24 stundu hakatonā «Copernicus Hackathon and Climathon Riga 2018» radītās idejas komandas varēs attīstīt, izmantojot «Copernicus Accellerator» un «Climate-KIC» atbalsta programmas, interesi sadarboties pauž arī pašvaldības.

Starptautiskais hakatons «Copernicus Hackathon and Climathon» 26. un 27. oktobrī notika 100 pasaules pilsētās. Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Dizaina fabrikā tika meklēti risinājumi satelītu datu izmantošanai viedā un klimatam draudzīgā pilsētu pārvaldīšanā. Komandām bija jārisina Salacgrīvas novada, Cēsu, Jelgavas, Liepājas un Valmieras pašvaldības vai pašu definēti izaicinājumi, kas saistīti ar klimata pārmaiņu izraisītām sekām.

Uzvarēja ideja «ForestWatch» par «Copernicus» un citus satelītu datu izmantošanu, kontrolējot patvaļīgu mežu izciršanu un tā veicinot CO2 akumulēšanas iespējas. Turpināt idejas attīstību komandai ļaus 3500 eiro naudas balva un iespēja piedalīties «Copernicus Accelerator» programmā. Savukārt piedalīties Eiropas Inovāciju un tehnoloģijas institūta klimata zināšanu un inovāciju kopienas «Climate-KIC» atbalsta programmā varēs ideja «Duster» par vēja sētu, kas ļaus mazināt ogļu pārkraušanas darbos Liepājas ostā radīto putekļu piesārņojumu.

«Lielais dalībnieku skaits – vairāk nekā 60 cilvēku – un pašvaldību atsaucība parāda, ka klimata pārmaiņu tēma ir aktuāla un Latvijā ir profesionāļi, kuri ir gatavi un vēlas strādāt pie jaunu zaļo tehnoloģiju izstrādes, un ir tirgus, kam risinājumi ir nepieciešami,» uzsver hakatona organizatore, RTU «Climate-KIC HUB Latvia» projektu vadītāja Santa Krastiņa.

Vairākas hakatonā radītas idejas pašvaldības atzina par noderīgām un konkurētspējīgām. Valmiera, kas hakatonā meklēja risinājumu, kā ar salīdzinoši maziem ieguldījumiem apzināt automašīnu plūsmu, atzinīgi novērtēja pat trīs risinājumus. Studenti apliecināja, ka visefektīvāk būtu plūsmas analīzei izmantot īpašu programmatūru un datus no videokameru tīkla, kas papildināts ar pārvietojamām kamerām lielākajos krustojumos, pauž Valmieras pilsētas pārstāvniecība Rīgā vadītāja Ieva Alhasova, uzsverot, ka tas saskan ar pilsētas plānotajām aktivitātēm. Valmieras novērtēja arī Jelgavas mestam izaicinājumam izstrādātu eko produktu centra atslogošanai no automašīnām, kas sasaucas ar tās jauno zīmolu un vērtībām.

«Lai cīnītos ar 21. gadsimta vides problēmām un klimata pārmaiņu ietekmi, kā arī spētu izsekot līdzi tehnoloģiju attīstībai, nākas meklēt jaunus sadarbības un inovācijas veidošanas formātus. 24 stundu hakatons ir viens no efektīvākajiem formātiem – tas apvieno dažādu jomu profesionāļus, saved kopā problēmu identificētājus ar risinātājiem un rezultātā diennakts laikā paveic to, kas citkārt prasītu vairāku mēnešu darbu,» norāda Guna Dātava, Vides risinājuma institūta (VRI) projektu vadītāja.

Hakatons notika «Copernicus Hackaton» un «Climate-KIC» programmās, to organizēja VRI un RTU Dizaina fabrika. RTU ir «Climate-KIC» pārstāvis Latvijā. «Copernicus» ir lielākā Zemes novērošanas programma pasaulē, tās ietvaros izveidota «Sentinel» satelītu flote nodrošina brīvpieejas datus un aktuālu informāciju par sauszemes, saldūdeņu, jūras un okeānu ekosistēmām. VRI ir «Copernicus Relay» un «Copernicus Academy» tīklu pārstāvis Latvijā.

Hakatons «Copernicus Hackathon and Climathon Riga 2018»

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

30. oktobris, 2018 plkst. 11:53

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi