Triecienprogrammu «CrisisLab» atzīst par veiksmes stāstu Covid-19 krīzes pārvarēšanai

10. februāris, 2021
.
.
.

Eiropas Komisija par vienu no sešiem krīzes novēršanas veiksmes stāstiem izglītības jomā Eiropas Savienībā nosauc Latvijas augstskolu īstenoto triecienprogrammu «CrisisLab».

Eiropas Komisijas izceltie veiksmes stāsti. 

Triecienprogrammu izveidoja Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) sadarbībā ar Latvijas Universitāti (LU), Latvijas Jūras akadēmiju (LJA), Liepājas Universitāti (LiepU) un Ventspils Augstskolu (VeA), lai kopējiem spēkiem cīnītos ar Covid-19 krīzes sekām un piedāvātu risinājumus pašvaldību un valsts sektora, industriju, nevalstisko organizāciju identificētām problēmsituācijām, kas radušās vai var rasties globālās pandēmijas, ārkārtas stāvokļa un pārvietošanās, pulcēšanās un sociālās distancēšanās ierobežojumu dēļ. 

Programmā piedalījās 230 studenti no 15 augstskolām un koledžām, meklējot risinājumus Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM), Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Nacionālo Bruņoto spēku (NBS), Salaspils uzņēmēju biedrības, Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centra, «Laboratorium zinātnes skolas», uzņēmumu «Latvijas Mobilais telefons» (LMT), «TET», «Exonicus»,  «Dabas zirgi», «LSC» un «Marine Digital System» iesniegtām problēmsituācijām. Divu nedēļu laikā tika izstrādāti 24 risinājumi, piemēram, platforma skolotājiem digitālo rīku apgūšanai «O! Izglītība» un īpaša drošības aproce koronavīrusa inficētajiem, lai uzraudzītu viņu veselības stāvokli un atrašanās vietu, nodrošinot šifrētu datu pārraidi medicīnas un policijas darbiniekiem operatīvu lēmumu pieņemšanai, tādējādi mazinot slimības izplatību. 

Triecienprogramma «CrisisLab» saņēmusi arī Latvijas Studentu apvienības balvu «Gada inovācija». Balvu piešķir idejām un aktivitātēm, kas pozitīvi ietekmē studējošos un veicina akadēmisko, sociālo vai kultūras jautājumu attīstību.

«CrisisLab» bija daļa no vērienīgā projekta «Inovāciju granti studentiem», ko kopš 2019. gada īsteno RTU, LU, LJA, VeA un LiepU, lai attīstītu studentu inovatīvo domāšanu, jaunrades prasmes un uzņēmējspējas. Projektā «Inovāciju granti studentiem» dažādas aktivitātes un programmas visa līmeņa studentiem tiek īstenotas, gan sadarbojoties ar uzņēmumiem, gan augstskolām savstarpēji. 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

10. februāris, 2021 plkst. 15:01

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi