«Times Higher Education» ierindo RTU starp 600 labākajām inženierzinātņu un tehnoloģiju universitātēm pasaulē

30. novembris, 2018
.
.
.

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) iekļauta starp labākajām inženierzinātņu un tehnoloģiju universitātēm, ierindojoties «Times Higher Education (THE) World University Rankings 2019 by subject: Engineering and Technology» 501.-600. augstāk novērtēto universitāšu vidū. RTU iekļauta arī THE veidotajā datorzinātnes nozares reitingā. 

«RTU ir vienīgā Latvijas augstskola, kas iekļauta inženierzinātņu un datorzinātnes reitinga atzaros. RTU un Tallinas Tehnoloģiju universitāte ir novērtētas kā vislabākās inženierzinātņu un tehnoloģiju universitātes Baltijā, ierindojoties TOP 600. Pietuvoties labākajām 500 universitātēm šajā kategorijā ir liels sasniegums. RTU savā darbībā liek lielu uzsvaru, lai būtu izcila inženierzinātņu un tehnoloģiju universitāte un esam gandarīti, ka tas starptautiski ir nesis rezultātus,» uzsver RTU Kvalitātes vadības un dokumentu pārvaldības departamenta direktors Juris Iljins.

«THE World University Rankings 2019 by subject: Engineering and Technology» pavisam iekļautas 903 pasaules vadošās universitātes inženierzinātņu, enerģētikas un elektronikas inženierzinātņu, mehānikas un aeronautikas inženierzinātņu, būvniecības un ķīmijas inženierzinātņu jomās. Inženierzinātņu un tehnoloģiju universitāšu reitinga pirmajā vietā atrodas Oksfordas Universitāte (Apvienotā Karaliste), otrajā – Stenforda Universitāte, bet trešajā – Hārvarda Universitāte (abas no ASV). No Baltijas valstīm vēl reitingā iekļauta Kauņas Tehnoloģiju universitāte, ieņemot vietu 801+ universitāšu grupā, kā arī Tallinas Tehnoloģiju universitāte, kura tāpat kā RTU ieņem vietu 501.-600. universitāšu grupā. 

«THE World University Rankings 2019 by subject: Computer Science» izvērtēts augstskolu sniegums datorzinātnes jomā un tajā pavisam iekļautas 684 universitātes. RTU reitingā ieņem vietu 601+ universitāšu grupā. No pārējām Baltijas valstīm reitingā iekļauta Tartu Universitāte un Tallinas Tehnoloģiju universitāte. Datorzinātnes reitinga pirmajā vietā atrodas Oksfordas Universitāte, otrajā – Šveices Federālais tehnoloģiju institūts Cīrihē, bet trešajā – Kembridžas Universitāte (Apvienotā Karaliste).

Reitingos izvērtēts augstskolu sniegums pēc pieciem galvenajiem indikatoriem, kuri sīkāk analizēti 13 dažādos kritērijos. Nozaru reitingos universitāšu dati tiek vērtēti, ņemot vērā konkrēto jomu specifiku. Universitāšu sadarbība ar industriju reitingā tiek vērtēta pēc tā, cik lielus ienākumus augstskola ir guvusi no zināšanu pārneses. Zinātnes kritērijā tiek ņemti vērā reputācijas aptaujas rezultāti, universitāšu ienākumi no pētniecības un tās produktivitāte. Internacionalizācijas kritērijā tiek vērtēts ārzemju studentu un mācībspēku skaita īpatsvars, kā arī starptautiskā sadarbība pētniecībā pēc zinātnisko publikāciju citējamības rādītājiem. Sniegumu studijās vērtē pēc reputācijas aptaujas rezultātiem, studentu un mācībspēku skaita savstarpējās attiecības, mācībspēku ar doktora grādu īpatsvaru, kā arī citiem rādītājiem. Savukārt citējamība jeb pētniecības ietekme atklāj universitāšu lomu jaunu zināšanu un ideju radīšanā un izplatīšanā. 

Engineering & Technology

Computer Science 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

30. novembris, 2018 plkst. 13:09

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi