«The Times Higher Education Impact Rankings 2019» izvērtēts RTU sniegums ilgtspējīgas attīstības mērķu īstenošanā

4. aprīlis, 2019

Izvērtējot Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) sniegumu, īstenojot Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Ilgtspējīgas attīstības 17 mērķu (Sustainable Development Goal (SDG) 17) sadarbības programmu, visaugstāko novērtējumu saņēma RTU rīcība industrijas inovācijas un infrastruktūras mērķu sasniegšanā, ļaujot augstskolai pēc šī kritērija ierindoties augstajā 39. vietā pasaulē. Savukārt ilgtspējīgu pilsētu un kopienu attīstībā RTU novērtēta kā 77. labākā.

Kopsummā RTU ierindojas 201. – 300. augstāk novērtēto augstskolu grupā. Šāds reitings tiek veidots pirmo reizi, un pavisam tajā izvērtēts vairāk nekā 450 universitāšu no 76 valstīm sniegums, īstenojot SDG 17 programmu. Reitinga pirmajā vietā ierindojusies Oklendas Universitāte (University of Auckland) no Jaunzēlandes, otrajā – Makmāsteras Universitāte (McMaster University) no Kanādas, bet trešajā – Britu Kolumbijas Universitāte (University of British Columbia) no Kanādas. Reitings tika publiskots 2019. gada 3. aprīlī.

Ilgtspējīga attīstība ir viena no RTU prioritātēm, kuru RTU iedzīvina dažādos darbības virzienos, piemēram, 2018. gada pavasarī tika izveidots Zaļās Ķīpsalas koncepts, pievēršot pastiprinātu uzmanību ilgtspējīgai, viedai un videi draudzīgai attīstībai. Universitātes mērķis ir paplašināt studentu, darbinieku un visas sabiedrības izpratni par nepieciešamību samazināt ekoloģiskās pēdas nospiedumu un sekmēt videi draudzīgu tehnoloģiju radīšanu un izmantošanu. Centieni iedzīvināt šos mērķus reālā rīcībā arī atspoguļojas RTU novērtējumā «The Times Higher Education Impact Rankings 2019».

Īstenojot ilgtspējīgas attīstības mērķus, RTU ir iesaistījusies un aktīvi darbojas nozīmīgākajās starptautiskās sadarbības organizācijās, piemēram, Sustainable Development Solutions Network, kā arī citās.

Plašāka informācija

RTU Sabiedrisko attiecību departaments