Taps Baltijas būvniecības informācijas modelēšanas attīstības ekselences centrs

28. marts, 2019
.
.
Foto: pixabay.com

Būvniecības informācijas modelēšanas (Building InformationModelling – BIM) izmantošana ēku projektēšanā, būvniecībā un ekspluatācijā ir viens no būtiskākajiem soļiem tehnoloģijas attīstībā. Ņemot vērā digitalizācijas pieaugumu būvniecības industrijā, Rīgas Tehniskā universitāte (RTU), Viļņas Ģedimina Tehniskā universitāte un Tallinas Tehnoloģiju universitāte vienojušās par Baltijas BIM attīstības ekselences centra izveidošanu. 

BIM attīstības ekselences centra aktivitātes būs vērstas uz triju partneruniversitāšu cilvēku un tehnisko resursu konsolidāciju, augsti kvalificētu BIM profesionāļu apmācību, tās metodoloģijas uzlabošanu, vienotu studiju programmu izveidošanu, kā arī dalīšanos ar pētījumu rezultātiem. 

Būvniecības tirgu raksturo pieaugošs augsti kvalificētu speciālistu trūkums, īpaši digitālo tehnoloģiju jomā. Pieprasījumu kāpina dažādu reģionālu projektu, piemēram, Rail Baltica, īstenošana. Tādējādi galvenās BIM attīstības ekselences centra aktivitātes būs vērstas uz BIM tehnoloģisko, vadības, kā arī praktisko iemaņu un prasmju integrāciju programmu uzlabošanā un to satura atjaunošanā. Lai īstenotu minētās aktivitātes, tiks ņemta vērā globālos infrastruktūras projektos gūtā pieredze. 

RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis pauž atbalstu šāda centra izveidei un uzskata, ka šī iniciatīva radusies pareizā laikā un vietā, jo Eiropas Savienībā tiek īstenoti vairāki apjomīgi Eiropas nākotnei nozīmīgi infrastruktūras projekti. Turklāt BIM attīstības centra izveidošana sasaucas ar RTU stratēģiskajiem mērķiem un sniegs ieguldījumu augšupejai universitāšu reitingos. 

Baltijas BIM attīstības ekselences centrs top pēc Viļņas Ģedimina Tehniskās universitātes iniciatīvas, un Rīgā tas atradīsies RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultātē, Ģeomātikas katedrā. 
 

Kopīgot rakstu

Universitāte

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

28. marts, 2019 plkst. 16:19

Līdzīgi raksti

Ziņas

_