Svinīgi atklāta RTU Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes jaunā mājvieta Ķīpsalā

29. augusts, 2019
.
.
.
RTU Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultāti RTU rektors Leonīds Ribickis, izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska un fakultātes dekāns Ēriks Geriņš atklāja, griežot nevis tradicionālo sarkano lentu, bet gan fakultātes profilam atbilstošu un īpaši šim pasākumam veidotu alumīnija lentu, kuras pārgriešanai bija nepieciešamas īpašas grieznes un cimdi. Foto: Elīna Karaseva, RTU

Jaunajā akadēmiskajā gadā Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes (MTAF) studenti mācīsies jaunās telpās un jaunā vidē — RTU studentu pilsētiņā Ķīpsalā, kur fakultāte ir ieguvusi jaunu mājvietu. Tā svinīgi tika atklāta 29. augustā, piedaloties izglītības un zinātnes ministrei Ilgai Šuplinskai, kura fakultātei vēlēja ļoti drosmīgas un ambiciozas idejas.

«Mūsu studenti beidzot iejutīsies RTU studentijas vidē, un tas viņus motivēs labāk mācīties,» atklāšanā sacīja MTAF dekāns profesors Ēriks Geriņš. MTAF līdz šim mita netālu no Mežaparka, taču, īstenojot apjomīgo RTU infrastruktūras projektu un Ķīpsalā koncentrējot lielāko daļu RTU fakultāšu, MTAF, kas šogad svinēs 155. jubileju, ieguva jaunas mājas renovētā ēkā, kur agrāk mācījās topošie arhitekti. Viņi pirms vairākiem gadiem tika paši pie savas fakultātes ēkas, kas ir pirmā renovētā ēka RTU studentu pilsētiņā Ķīpsalā. 

«Šī nav tikai izremontēta, bet pārbūvēta — pilnīgi jauna un gudra ēka, kurā ir daudz dažādu tehnoloģiju,» atklāšanā sacīja RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis. Viņš arī akcentēja, ka fakultātes laboratorijās patlaban esošais tehniskais aprīkojums ir tikai daļa no tā, kas nepieciešams RTU studentiem, kas apgūst daudzās inženierzinātņu jomas. 

«Mums kā ražotājiem būtiskākās ir laboratorijas,» sacīja MTAF ilggadējās atbalstītājas un sabiedrotās — Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības asociācijas — padomes priekšsēdētājs Vilnis Rantiņš, uzsverot, ka darba devējiem ir svarīgi, lai inženierzinātņu studenti apgūst ne tikai teoriju, bet arī praktizējas un iesaistās pētniecībā. «Ja pasniegsim tikai teoriju, zīmuļu grauzēji vien būs, nevis inženieri, bet mums ir vajadzīgi inženieri,» uzsvēra V. Rantiņš. 

Apskatot MTAF jaunās mājas, pasākuma viesi varēja pārliecināties par fakultātes laboratoriju mūsdienīgo aprīkojumu. Piemēram, par «Mitutoyo»  mērījumu iekārtām Baltijā vislabāk aprīkotajā metroloģijas laboratorijā un auto diagnostikas iekārtām  uzņēmuma «BOSCH» laboratorijā, kā arī par medicīnas iekārtām laboratorijās, kur zināšanas apgūst studiju programmas «Medicīnas inženierija un fizika» studenti un profesionāļi.   

RTU jeb savulaik Rīgas Politehniskais institūts (RPI) ir pirmā Latvijas un pat Baltijas augstskola, kas jau 1965. gadā sāka veidot savu studentu pilsētiņu. Padomju gados tika uzbūvētas vairākas fakultāšu ēkas, kā arī peldbaseins, taču pēc Latvijas valstiskuma atjaunošanas būvniecība apsīka, atsākoties tikai pirms gadiem desmit, kad radās iespēja RTU infrastruktūras pilnveidei izmantot ES fondus. 

Ķīpsalā mājvietu vēl bez MTAF radusi arī Enerģētikas un elektrotehnikas, Elektronikas un telekomunikāciju, Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas, Būvniecības inženierzinātņu un Arhitektūras fakultāte, kā arī Laboratoriju māja, Zinātniskā bibliotēka un studentu dienesta viesnīcas.  Šoruden tur iecerēts sākt arī Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes būvniecību. 

RTU MTAF jaunās ēkas atklāšana

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

29. augusts, 2019 plkst. 16:33

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi