Svinīgi atklās RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes jauno ēku un auditoriju centru

2. septembris, 2021
Foto: Elīna Karaseva, RTU

Piektdien, 3. septembrī Ķīpsalā, Zunda krastmalā 10 tiks svinīgi atklāta Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes (DITF) jaunā ēka un auditoriju centrs «Domus Auditorialis».

Svinīgajā atklāšanā piedalīsies Ministru prezidents Krišjānis Kariņš un izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece, kā arī RTU vadība un studenti, nozares profesionāļi.

Jaunā un mūsdienīgā ēka ir dāvana fakultātei tās 60. jubilejā, kas tiek atzīmēta šogad. Līdz šim DITF mācību korpusi atradās pielāgotās telpās netālu no Ķīpsalas, Sētas un Daugavgrīvas ielā. Pirmo reizi DITF vēsturē tai uzbūvēta jauna, īpaši fakultātes vajadzībām piemērota ēka. Šobrīd turpinās DITF ēkas un auditoriju centra iekārtošana.

DITF ēkā tiek iekārtota mūsdienīga studiju un pētniecības vide – studentiem un zinātniekiem būs pieejamas labi aprīkotas laboratorijas, pētniecības centrs, datorzāles, plašas un gaišas auditoriju telpas. Katrā stāvā tiek ierīkotas arī ērtas atpūtas vietas, kur studentiem starp lekcijām satikties, tīkloties, ģenerēt inovatīvas idejas, kas nākotnē varētu pārtapt augstas pievienotās vērtības produktos. DITF ir Latvijā vadošā tādās pētījumu jomās kā mākslīgais intelekts, robotika, mašīnmācīšanās un programmatūras izstrādes un projektēšanas tehnoloģija. Tai ir cieša sadarbība ar industriju, iesaistoties tautsaimniecībai nozīmīgu pētījumu un izstrāžu veikšanā. Sadarbībā ar industriju iesaistās arī studenti, iegūstot darba tirgum nepieciešamās prasmes un vienlaikus uzņēmumiem nodrošinot jaunu problēmu risināšanas pieredzi un nākotnes lietotāju skatījumu.

Līdz ar DITF ēku svinīgi tiks atklāts arī jaunais auditoriju centrs «Domus Auditorialis». Koplietošanas auditoriju centrā notiks lekcijas, konferences un citi pasākumi, kas pulcēs lielu dalībnieku skaitu. Centrā ir lielā auditorija 560 apmeklētājiem, kas pēc vajadzības ir transformējama un sadalāma divās mazākās auditoriju telpās, un trīs mazākas zāles – katra 100 apmeklētājiem. Augstākajām prasībām atbilstošā centra tehniskais nodrošinājums ļaus pilnvērtīgi apskaņot un apgaismot pasākumus, nodrošināt sinhrono tulkošanu.

Jaunās DITF ēkas būvdarbus veica SIA «Skonto Būve», kas ir viens no vadošajiem būvniecības uzņēmumiem Latvijā, strādājot pie sabiedriski nozīmīgiem un apjomīgiem projektiem, tostarp Jaunā Rīgas teātra, Okupācijas muzeja rekonstrukcijas un jaunās piebūves izveides.

«Skonto Būve» ir viens no vadošajiem būvniecības uzņēmumiem Latvijā, kas veic celtniecības un projektēšanas darbus, tiltu, ceļu, būvju konstrukciju projektēšanu, arhitektūrprojektēšanu, kā arī plaša profila inženierkomunikāciju projektēšanu, kas nepieciešama objektu realizēšanai un nodošanai ekspluatācijā.

RTU DITF pauž pateicību visiem jaunās ēkas tapšanā iesaistītajiem un atbalstītājiem – «DATI Group», «IdeaPort», «Autentica», «ZZ Dats», «Accenture Latvia», «Regula Baltija» un Latvijas elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācijai (LETERA).

RTU studentu pilsētiņu Ķīpsalā mērķtiecīgi veido par Baltijā lielāko un modernāko inženierzinātņu centru. Līdz ar jaunās DITF ēkas uzbūvēšanu tajā vienuviet koncentrējas visas RTU inženierzinātņu fakultātes, kā arī Laboratoriju māja, Zinātniskās bibliotēka, studentu dienesta viesnīcas un peldbaseins. Fakultāšu ēkas ir arī fiziski saistītas viena ar otru, izmantojot gaisa pārejas, studenti, mācībspēki un RTU viesi var ērti pārvietoties no vienas fakultātes uz otru. Piemēram, no DITF ēkas var ērti nokļūt gan RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātē, gan  Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultātē. Arī tas veicina tīklošanos starp dažādu fakultāšu studentiem un pētniekiem, dodot augsni starpdisciplināru pētījumu un inovāciju radīšanai RTU.

Fakultātes jaunā ēka un  auditoriju centrs «Domus Auditorialis» tapis, izmantojot ERAF un Eiropas Padomes attīstības bankas finansējumu. Projekts «Rīgas Tehniskās universitātes Inženierzinātņu un viedo tehnoloģiju centra infrastruktūras attīstība Viedās specializācijas jomās» (Vienošanās Nr. 1.1.1.4/17/I/004). Projekts «Rīgas Tehniskās universitātes infrastruktūras attīstība STEM studiju programmu modernizēšanai» (Vienošanās Nr. 8.1.1.0/17/I/002).

RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes jaunā ēka

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

2. septembris, 2021 plkst. 11:47