Šveices valsts sekretāre izglītības, pētniecības un inovāciju jautājumos Martina Hirajama iepazīstas ar RTU

25. aprīlis, 2023
.
.
.
RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Materiālu un virsmas tehnoloģiju institūta direktors profesors Andris Šutka Šveices valsts sekretāri izglītības, pētniecības un inovāciju jautājumos Martinu Hirajamu iepazīstināja ar savas komandas zinātnisko sniegumu. Foto: Vitālijs Vinogradovs, RTU

Iepazīstot Latvijas inženiertehnisko augstāko izglītību un zinātni, pirmdien, 24. aprīlī, Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) viesojās Šveices Federālā ekonomikas, izglītības un pētniecības departamenta valsts sekretāre izglītības, pētniecības un inovāciju jautājumos Martina Hirajama (Martina Hirayama). Viņa tikās ar RTU vadību, kā arī iepazinās ar zinātnieku darbu laboratorijās. 

M. Hirajama tikās ar RTU rektoru Tāli Juhnu, RTU Zinātnes un inovāciju centra vadītāju Lieni Briedi, kura drīzumā sāks pildīt inovāciju prorektora pienākumus, kā arī ar Igoru Tipānu, rektora vietnieku starptautiskajā akadēmiskajā sadarbībā un ārzemju studentu apmācībā, un Starptautiskās sadarbības nodaļas vadītāju Lauru Štāli. 

Vizītes laikā M. Hirajama apmeklēja RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Materiālu un virsmas tehnoloģiju institūta laboratoriju, kur institūta direktors profesors Andris Šutka viešņu iepazīstināja ar savas komandas zinātnisko sniegumu. Viens no jaunākajiem veikumiem – ir rasts veids, kā ar augstu efektivitāti un drošā veidā ražot ūdeņradi, ko izmantot enerģijas menedžmentā. MLĶF zinātnieku izstrādāto inovatīvo risinājumu Latvijas Zinātņu akadēmija ir atzinusi par vienu no 2022. gada sasniegumiem zinātnē. Tas publicēts arī starptautiskajā zinātniskajā žurnālā ar augstu ietekmes faktoru, apliecinot atklājuma novitāti un nozīmību.

L. Briede viešņu iepazīstināja arī ar RTU Zinātnes un inovāciju centru un tā piedāvātajām iespējām studentiem un zinātniekiem. M. Hirajama guva priekšstatu arī par RTU, tās darbību studiju, zinātnes un inovāciju jomā, kā arī par universitātes vēsturi un starptautisko sadarbību. Sarunas raisījās par inovācijām – procesa tiesisko regulējumu un RTU aktivitātēm šajā jomā, kā arī par dažādiem zinātnes projektiem, kuros darbojas gan Šveice, gan Latvija.

Pirms viesošanās RTU M. Hirajama savas vizītes laikā Latvijā uzstājās konferencē «Šveices Veselības inovāciju diena 2023», ko rīkoja Šveices vēstniecība sadarbībā ar Šveices farmācijas uzņēmumu «Novartis Baltics» un veselības aprūpes kompāniju «Roche». 

Šveices izglītības ministres vizīte RTU

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

25. aprīlis, 2023 plkst. 13:48

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi