Sveic RTU Inženierzinātņu vidusskolas olimpiādes uzvarētājus

11. marts, 2019
Olimpiādes uzvarētāji un viņu sveicēji apbalvošanas pasākumā 9. martā

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vidusskolā (IZV) svinīgā ceremonijā 9. martā sveikti IZV 5. atklātās inženierzinātņu olimpiādes uzvarētāji. Godalgoto trīs vietu ieguvēji ir no Rīgas, bet atzinības saņēmēji – no dažādiem Latvijas novadiem.

Pirmo vietu ieguva Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas skolnieks Georgs Kims Pavlovs, otro – Rīgas Purvciema vidusskolas skolniece Valerija Makarenko, bet trešo – Agata Kuzņecova un Oskars Putāns, kuri arī mācās Rīgas Valsts 1. ģimnāzijā.

Atzinības saņēma skolēni no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas, Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas, Rīgas Klasiskās ģimnāzijas, Āgenskalna Valsts ģimnāzijas, Rīgas Juglas vidusskolas, Rīgas Starptautiskās skolas, Jēkabpils Valsts ģimnāzijas, Iecavas vidusskolas, Siguldas Valsts ģimnāzijas, Daugavpils Saskaņas pamatskolas, Jaunmārupes pamatskolas, Carnikavas pamatskolas, kā arī no Rīgas Zolitūdes ģimnāzijas. Godalgoto vietu ieguvēji un atzinības saņēmušie balvā ieguva budžeta vietas RTU IZV.

RTU IZV Atklātajā inženierzinātņu olimpiādē 9. klases skolēni apliecināja savas zināšanas matemātikā, fizikā, ķīmijā un informātikā. Tā norisinājās divās kārtās. Pirmajā piedalījās 338 skolēni, no kuriem sekmīgākie 116 tika uzaicināti dalībai otrajā kārtā. Olimpiādē piedalījās skolēni no Rīgas, Ogres, Salaspils, Jūrmalas, Brocēniem, Popes, Madonas, Jelgavas, Ikšķiles, Valmieras, Siguldas, Saulkrastiem, Tukuma, Carnikavas, Iecavas, Daugavpils un Jēkabpils.

Lai pretendētu uz iespēju uzsākt mācības RTU IZV, 9. klases skolēniem ir iespēja 13. aprīlī kārtot iestājpārbaudījumu. Bez iestājpārbaudījumu kārtošanas konkursa kārtībā tiek uzņemti IZV atklātās olimpiādes uzvarētāji un tie skolēni, kuri valsts matemātikas, fizikas vai ķīmijas olimpiādē ieguvuši 1., 2. vai 3. vietu.

30. martā plkst. 10.00 un 12.00 RTU IZV, Kronvalda bulvārī 1 notiks atvērto durvju diena, kuru aicināti apmeklēt 9. klases skolēni, kuri interesējas par eksaktajām zinātnēm un iespēju mācīties RTU IZV, kā arī viņu vecāki. Atvērto durvju dienā būs iespēja iepazīties ar pedagogiem, skolēniem, mācību telpām, skolēni izrādīs radošās laboratorijas iespējas, kā arī būs iespēja saņemt konsultācijas par mācību procesa norisi un citiem jautājumiem.

RTU IZV dibināta 2015. gadā, lai atbalstītu īpaši apdāvinātus Latvijas jauniešus, kuri savu nākotni vēlas saistīt ar inženierzinātnēm.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

11. marts, 2019 plkst. 16:00