Studijas RTU īpašajās budžeta vietās uzsāks jaunie sporta talanti

15. jūlijs
.
.
Foto: Pixabay.com

Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) šogad konkursā ir izraudzīti 14 jaunie sporta talanti, kuri 2020./2021. akadēmiskajā gadā sāks studijas RTU studiju programmās par augstskolas līdzekļiem. Šie visi sportisti ir uzrādījuši augstus sasniegumus gan sportā, gan guvuši labas sekmes mācībās.

Studentu vidū ir vairāki Latvijas Olimpiskās vienības sportisti. Vieglatlēts Patriks Gailums, kurš bakalaura studiju programmā jau studēja sportistiem domātajā budžeta vietā un šogad absolvē RTU Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultāti, turpinās studijas neklātienē maģistrantūrā, lai varētu savienot studijas ar augsta līmeņa sniegumu sportā un veidot duālu karjeru. Olimpiskajā vienībā ir arī volejbolisti Patriks Pinka un Roberts Kļaviņš, skeletoniste Dārta Estere Zunte un kamaniņu sportiste Anda Upīte. 

Sportisti izvēlējušies studēt Inženierekonomikas un vadības fakultātē, Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātē, Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultātē, Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātē un Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātē. 

Kopumā uz īpašajām sportistiem domātajām budžeta vietām bija pieteikušies 24 pretendenti. 

RTU īpašās budžeta vietas sportistiem piešķir jau vairākus gadus, tā atbalstot jaunos sporta talantus, kuri pēc individuāla plāna var gan studēt, gan vienlaikus nodarboties ar sportu, sasniedzot augstus rezultātus. 

Savukārt pārējiem reflektantiem, kuri šogad vēlas uzsākt studijas augstskolā, reģistrācija studijām portālā Latvija.lv notiek no 13. jūlija līdz 2. augustam. 

Informācija par uzņemšanu.

Kopīgot rakstu

Universitāte

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

15. jūlijs plkst. 13:09

Līdzīgi raksti

Jaunumi

_