Studētgribētāji vebinārā varēs uzzināt, kā šovasar iestāties RTU

27. marts, 2023
.
.
.
Foto: Vitālijs Vinogradovs, RTU

Kādi šovasar būs uzņemšanas nosacījumi Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU), ņemot vērā, ka šis ir pirmais gads, kad vidusskolu absolvēs jaunieši, kuri būs mācījušies dažādus priekšmetus dažādos līmeņos? Par to trešdien, 29. martā, plkst. 18.00 tiešsaistes vebinārā Facebook RTU lapā interesentiem stāstīs RTU Uzņemšanas komisijas vadītāja Inesa Bušovska. 

Šajā pavasarī, absolvējot vidusskolu, centralizētos eksāmenus kārtos skolēni, kuri ir izvēlējušies dažādus mācību priekšmetu «grozus» un līdz ar to atšķirīgā – augstākajā, optimālajā vai vispārīgajā – līmenī apguvuši gan obligāto centralizēto eksāmenu priekšmetus. 

Savukārt RTU reflektantu uzņemšana pamatstudiju programmās notiek, ņemot vērā visu nokārtoto centralizēto eksāmenu rezultātus, gada atzīmes atsevišķos priekšmetos vidējās izglītības dokumentā, kā arī iestājpārbaudījumu rezultātus, stājoties trīs studiju programmās – «Arhitektūra», «Materiālu tehnoloģija un dizains» un «Industriālais dizains». Atbilstoši šiem kritērijiem tiek aprēķināts reflektanta rangs, lai iegūtu budžeta vietu. 

I. Bušovska vebinārā skaidros, kā notiks dažādo zināšanu līmeņu salīdzināšana un kā tiks aprēķināts reflektanta rangs, kad uz budžeta vietām pretendēs vidusskolu absolventi, kuri mācību priekšmetus ir apguvuši gan augstākajā, gan optimālajā, gan vispārīgajā līmenī. Tāpat varēs uzzināt vēl citus ar uzņemšanu saistītus jautājumus, piemēram, kā rīkoties tiem reflektantiem, kuri vidusskolu absolvējuši vēl pirms dažādu līmeņu eksāmenu kārtošanas, ko darīt absolventiem, kuri ir atbrīvoti no centralizēto eksāmenu kārtošanas, un kā notiks pats uzņemšanas process. Vebināra skatītājiem būs arī iespējams uzdot jautājumus. 

Šovasar uzņemšana RTU notiks no 14. līdz 24. jūlijam gan klātienē, gan attālināti, reģistrējoties portālā Latvija.lv, savukārt iestājpārbaudījumi zīmēšanā norisināsies no 25. līdz 27. jūlijam. Arī šogad reflektanti, kuriem būs elektroniskais paraksts, visas uzņemšanas formalitātes varēs nokārtot attālināti. 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

27. marts, 2023 plkst. 10:17

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi