Studentus aicina pieteikties starptautiskas inovāciju sadarbības platformas «Demola Latvia» projektiem

7. septembris, 2017

Lai veicinātu studentu sadarbību ar augstskolām un uzņēmumiem, Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) studentus aicina pieteikties studentu, uzņēmumu un augstskolu sadarbības platformas «Demola Latvia» projektiem, kuros dažādiem uzņēmumiem četru mēnešu laikā būs jāizstrādā konkrētu projektu problēmu risinājumi un jāsagatavo tie realizācijai. Izvēlēties projektus, kā arī tiem pieteikties studenti var līdz 18. septembrim «Demola Latvia» mājaslapā.

Darba gaitā četru mēnešu laikā «Demola Latvia» studentiem nodrošina darba plānu, metodiku, mentoru atbalstu un izglītojošus seminārus, lai iepriekš izveidotas starpdisciplināras studentu grupas nonāktu līdz vēlamajam rezultātam - uzņēmuma, iestādes vai organizācijas problēmsituācijas risinājumam, kas saistās ar konkrētā produkta vai pakalpojuma attīstību. Projektu laikā studenti apgūs radošās domāšanas, ideju izvērtēšanas un prezentēšanas prasmes, izstrādās netradicionālas un radošas idejas, pārbaudīs tās praksē un konsultēsies ar pieredzējušiem mentoriem. Visus projektus darba gaitā vairākas reizes izvērtēs pieaicinātie eksperti, kas sniegs konsultācijas, padomus un novērtējumu studentu darbiem. Ja studentu idejas un gala rezultāts būs apmierinošs, jaunieši no partnera saņems iepriekš līgumā noteiktu atlīdzību, savukārt partneris – jaunus, radošus risinājumus bez finansiāla riska.

«Demola Latvia» ir daļa no «Demola Network», kas 2008. gadā tika atklāta Somijas pilsētā Tamperē. «Demola Latvia» savu darbību sāka 2014. gadā kā sadarbības platforma starp radošiem un strādāt gribošiem studentiem, kā arī uzņēmumu un organizāciju pārstāvjiem, kuriem nepieciešama konkrēta problēmjautājuma risināšana. Līdz šim savu problēmu risināšanu «Demola Latvia» platformā studentiem uzticējuši tādi Latvijas uzņēmumi un iestādes kā Vidzemes plānošanas reģions, Cesvaines novada dome, Valsts Zemes dienests, «Air Baltic Corporation», «Ergo», Daugavpils Skrošu rūpnīca, «Exigen Services Latvia», «Sidrabe», «Ķelmēni», «SEB» banka un citi. Pilnu partneru sarakstu var apskatīt «Demola Latvia» mājaslapas sadaļā «Projekti».

RTU kopā ar partneriem – Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) un Latvijas Universitāti – tiesības un finansējumu RTU Dizaina fabrikā realizēt studentu, uzņēmumu un augstskolu sadarbības platformas konceptu «Demola Latvia» ieguva šā gada aprīlī, lai veicinātu studentu sadarbību ar augstskolām un uzņēmumiem. RTU trīspusējo sadarbības līgumu parakstījusi ar «Demola» koncepta turētāju «The New Factory» un LIAA, tādējādi kļūstot par «Demola Latvia» vadošo partneri.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

7. septembris, 2017 plkst. 9:42