Studentus aicina pieteikties jaunajai VIP sezonai

20. jūlijs, 2022
.
.
.
VIP 2021./2022. gada sezonas noslēguma pasākums

Līdz 1. septembrim Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) un Latvijas Jūras akadēmijas (LJA) studenti aicināti pieteikties RTU Zinātnes un inovāciju centra Dizaina fabrikas koordinētajā aktivitātē VIP (Vertikāli integrēts projekts), kura mērķis ir dot iespēju studentiem no dažādām studiju programmām un līmeņiem sadarboties ilgtermiņa pētniecības projektā, vienlaikus stiprinot un paplašinot mācībspēku zinātnisko darbību.

Studentu komandas ir starpdisciplināras un vertikāli integrētas, proti, studējošie pārstāv dažādus studiju līmeņus, sākot no RTU Inženierzinātņu vidusskolas (IZV) skolēniem, bakalaura, maģistra studentiem līdz pat doktorantiem. Komandas vāc un apstrādā datus, attīsta prototipus, un komandu darbu uzrauga RTU vadošie pētnieki. Studentu un pētnieku sadarbībā top prototipi un idejas risinājumiem bioenerģijas, notekūdeņu attīrīšanas, zemas enerģijas patēriņa ēku, kosmosa, sensora tehnoloģiju, digitālo dvīņu un robotikas jomās. Darbs sensoro tehnoloģiju jomā notiek sadarbībā ar Rīgas Stradiņa universitāti (RSU), tāpēc šajā komandā aicināti pieteikties arī RSU studenti. Pārējās jomās dalība iespējama tikai RTU un LJA studentiem.

Pieteikuma anketa.

Piedaloties VIP, studējošie var saņemt 200–228 eiro ikmēneša stipendiju, bet mācībspēki – izmantot komandu darba rezultātus. Pēc VIP aktivitātes beigām students ir ieguvis pieredzi darboties grupā, apguvis jaunas zināšanas un pamatprasmes sava darba prezentēšanā, kā arī ieguvis jaunus kontaktus un paziņu loku studējošo vidū. 

VIP ir viena no vērienīgās programmas «Inovāciju granti jūrniecībā studējošajiem» (LJA SIG) aktivitātēm (ERAF līdzfinansētais projekts Nr. 1.1.1.3/18/A/006 «Inovāciju granti jūrniecības nozarē studējošajiem»). Lai studentos attīstītu inovatīvo domāšanu, jaunradi un uzņēmējspējas, RTU VIP aktivitāti īsteno kopš 2019. gada (no 2019. gada līdz 2022. gadam projektā «RTU inovāciju granti studentiem», kopš 2022. gada – projektā «Inovāciju granti jūrniecības nozarē studējošajiem»).

Saistītie tagi:
Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

20. jūlijs, 2022 plkst. 13:43

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi