Studentu parlaments aicina uz diskusiju par litija jonu akumulatoriem

31. janvāris, 2019
Attēls: pixabay.com

21. februārī plkst. 18.15 kafejnīcā «Kalnciema Ezītis miglā», Slokas ielā 17, notiks Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Studentu parlamenta diskusiju cikla «Science Rocks» diskusija par litija jonu akumulatoriem. Diskusijā piedalīsies RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes pētnieki Kristaps Vītols un Kaspars Kroičs.

Diskusijas laikā tiks aplūkots litija jonu akumulatora darbības princips, tā plusi un mīnusi, ietekme ir uz tehnoloģijām, kultūru, zinātni un transportu.

Diskusijas rīkotāji uzsver, ka akumulatori šobrīd piedzīvo revolūciju. Tie ir spēcīgāki kā jebkad agrāk, un mēs tos pielietojam arvien gudrāk. Tie ir ne tikai ir svarīga mūsu dzīves daļa – kurš gan nenervozē, kad viedtālrunim atlikuši vien 9% –, bet tiem ir arī būtiska loma atjaunojamās enerģijas uzglabāšanā.

Mēs esam nogājuši tālu ceļu no Alesandro Volta 1800. gadā izgudrotās galvaniskās baterijas līdz litija jona akumulatoriem, bet darbs pie tiem nav beidzies. Tieši otrādi, zinātnieki un inženieri no visas pasaules joprojām sacenšas savā starpā, mēģinot izdomāt, kā izgatavot vēl labākus, vieglākus akumulatorus – tādus, kuri spēj noturēt vēl vairāk enerģijas un kuriem ir mazāka iespēja uzsprāgt. Tiek lēsts, ka līdz 2025. gadam litija jonu akumulatori veidos 94 miljardus dolāru lielu daļu pasaules tirgū.

Pasākuma lapa Facebook

RTU Sabiedrisko attiecību departaments