Studentu komandas sacentīsies par uzvaru 3D printēšanas konkursa finālā

22. aprīlis, 2021
.
.
Foto: shutterstock.com

23. aprīlī notiks 3D printēšanas konkursa fināls, kurā studentu komandas sacentīsies par inovatīvākā sauzemes transporta līdzekļa virsbūves modeļa dizainu. Savus risinājumus prezentēs desmit komandas.

Konkursu rīko RTU Studentu parlaments un RTU Dizaina fabrika sadarbībā ar SIA «RX Carbon». Uzņēmums specializējas dažādu produktu izgatavošanā no kompozītmateriāliem, tam ir liela pieredze autoindustrijā. Arī studentus uzņēmums aicināja veidot inovatīvu sauszemes transporta līdzekļa virsbūves modeļa dizainu, primāri koncentrējoties tieši uz automašīnām, piemēram, ģimenes vai sporta auto. Dodot vaļu radošam domu lidojumam, netika ierobežots arī darbs pie citiem transportlīdzekļa modeļiem.

Studentu komandas izstrādājušas vairākus modeļus inovatīvām sporta automobiļu virsbūvēm, tapuši arī futūristiski risinājumi. Tos piektdien vērtēs žūrija, kurā būs pārstāvji no uzņēmuma, Dizaina fabrikas un Studentu parlamenta. Veiksmīgākā risinājuma autori saņems galveno balvu – jaunu 3D printeri.

Ikgadēja 3D printēšanas konkursa galvenais mērķis ir rosināt studentu interesi par 3D modelēšanu, printēšanu, skenēšanu un paplašināt viņu zināšanas par šo tehnoloģiju izmantošanu sabiedrības, organizāciju vai indivīdu problēmu risināšanā. Tajā var piedalīties jebkurš interesents, veidojot komandu ar vismaz vienu RTU studentu, turklāt priekšzināšanas par 3D printēšanu un modelēšanu nav nepieciešamas. Konkursa laikā dalībniekiem tiek organizētas ievadlekcijas un mācības RTU Dizaina fabrikā. Viņi saņem atbalstu visā konkursa gaitā – no ievadlekcijām līdz ideju izstrādei, prototipēšanai un pašu modeļu izstrādei. 

Šogad pirmo reizi konkursā izaicinājumus studentiem izteikt tika aicināts jebkurš Latvijas uzņēmums. 

Pagājušajā gadā studentus konkursā izaicināja Latvijas kamaniņu sporta izlases treneris un mehāniķis Mārtiņš Rubenis. Konkursā bija jārada apbalvošanas modeļa prototips Pasaules kausa posmam kamaniņu sportā Siguldā. Savukārt 2019. gadā konkurss notika sadarbībā ar Latvijas Zemessardzi. Dalībniekiem bija jāizstrādā 3D modeļi militāro uzdevumu izpildes simulācijām (wargaming). 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

22. aprīlis, 2021 plkst. 14:58

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi