Studentu biznesa iespēju festivālā «ICEBREAKERS'19» jauniešus iedvesmos RTU zinātnieki

2. oktobris, 2019

Latvijas Universitāte (LU) sadarbībā ar Rīgas Tehnisko Universitāti (RTU) 4. oktobrī rīko studentu biznesa iespēju festivālu «ICEBREAKERS'19», iedrošinot jauniešus izzināt biznesa iespēju daudzveidību dažādās jomās, kā arī veicināt pasaules pieredzes un zināšanu iegūšanu. Festivālā piedalīsies vairāki RTU zinātnieku.

Panelī «Creating high impact start-ups» jauniešus uzrunās Kristīne Veģere, RTU Ūdens pētniecības zinātniskās laboratorijas vadošā pētniece, Vispārīgās ķīmijas tehnoloģijas institūta docente, un Jānis Braunfelds, RTU Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes doktorantūras students, Telekomunikāciju institūta pētnieks. Viņš ir viens no pirmajiem RTU īstenotās programmas «Industriālais doktors» dalībniekiem – ar «Latvijas Mobilā telefona» (LMT) atbalstu viņš izstrādā universālu sensoru signālu apstrādes tehnoloģiju, kas reāllaikā spēs analizēt dažādus datus, piemēram, novērtēt ceļa seguma stāvokli un prognozēt tā deformācijas. Savukārt K. Veģere kopā ar kolēģiem attīsta biznesa ideju «SpirulinaNord» par vērtīgās tropu mikroaļģes spirulīnas audzēšanu Latvijas klimatiskajos apstākļos un piedāvāšanu to klientiem lietošanai svaigā veidā.

Festivālā jauniešus uzrunās arī RTU asociētais profesors, Funkcionālo Materiālu Tehnoloģiju zinātniskās laboratorijas vadītājs Andris Šutka. Viņš piedalīsies diskusijā «From labs to life: Making innovation an everyday». Savukārt RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes Vadības informācijas tehnoloģijas katedras asociētais profesors Jānis Kampars un fakultātes doktorants, jaunuzņēmuma «Asya.ai» līdzdibinātājs Ēvalds Urtāns piedalīsies diskusijā «AI super-powers for startups to distrupt traditional businesses».

Festivāla sākumā ar runu «Stop trying to be different» uz lielās skatuves uzstāsies Liene Briede, RTU Studentu inovācijas grantu programmas vadītāja, Dizaina fabrikas projektu vadītāja Liene Briede.

Atklās projektu «Inovāciju granti studentiem»

Festivālā tiks atklāts arī Latvijā nebijis projekts «Inovāciju granti studentiem». Lai attīstītu studentos inovatīvo domāšanu, jaunrades prasmes un uzņēmējspēju, sešas Latvijas augstskolas – RTU, LU, Rīgas Stradiņa universitāte, Ventspils augstskola, Liepājas universitāte un Latvijas Jūras akadēmija –, sāk īstenot projektu, piedāvājot studentiem daudzveidīgus un modernus apmācību moduļus, plašas sadarbības iespējas ar industriju, stipendijas un dažādus atbalsta instrumentus agrīnu zinātņietilpīgu biznesa ideju attīstīšanai. Projektā «Inovāciju granti studentiem» dažādas aktivitātes un programmas visa līmeņa studentiem tiek īstenotas, gan sadarbojoties ar uzņēmumiem, gan augstskolām savstarpēji. Papildu informācija par RTU Studentu inovācijas grantu programmas aktivitātēm

Pulcēs studentus un jaunuzņēmumus

«ICEBREAKERS'19» notiks LU Zinātņu mājā un pulcēs vairāk nekā 1000 studentus, strauji augošus jaunuzņēmējus un biznesa entuziastus. Festivālā studējošie jaunieši aicināti atklāt potenciālās iespējas uzņēmējdarbībā, uzzināt par pieejamajiem atbalsta intrumentiem sava biznesa uzsākšanai un ideju realizēšanai. Jauniešiem būs iespēja arī prezentēt savas biznesa idejas «Biznesa ideju konkursā» un cīnīties par galveno balvu – 10 tūkst. eiro.

Festivālu ar uzrunu atklās Latvijas Republikas Prezidents Egīls Levits, iedvesmojot jauniešus iesaistīties uzņēmējdarbībā un sniedzot savu redzējumu par Latvijas studentu jaunuzņēmumu nākotni.

Vairāk informācijas par festivālu.

Saistītie tagi:

RTU Sabiedrisko attiecību departaments